(MATI HIIS)

Brüsselist kostev rahulolematus Eesti suutmatuse üle võtta vastu kas või üksainus pagulane ja riigisisene rahulolematus pagulaste võimaliku saabumise pärast, mida väljendavad tõrvikurongkäigud ja odinlaste miitingud, sunnib ka meie valitsust laveerima.

On selge, et Eesti pole ühegi pagulase unistuste sihtkoht. Kuid potentsiaalsete tulijate lõuna-euroopaliku elegantsiga kokku pandud toimikuid lapates pole Eesti suutnud meie kõrgetele kriteeriumidele vastavaid põgenikke leida. Sest valitsus on öelnud, et tahame siia perekondi (soovitavalt kristlikke), mitte teadmata taustaga üksikmehi, ja oleks imagoloogiline katastroof, kui esimesena saabuksid siia just üksikud mehed. Veel hullem – kui hiljem ilmneks ebakõlasid nende minevikus või tegelikes kavatsustes. Sestap ongi valitsusel mõistlik venitada, on ju see aidanud mitme teisegi probleemi puhul.

Ent president hoiatab, et kui me mõistlikud ei ole, võivad järgneda tagasilöögid. Nagu bartertehing: meie nõustume Itaaliast pagulasi vastu võtma ja Itaalia hävitajad kaitsevad meid idanaabri eest. Järelikult me ei aita põgenikke, vaid ostame rehepapina pagulasvaluutaga hoopis kaitset Venemaa eest?

Kui üha rohkem riike sulgeb põgenike ees riigipiire ja kui Euroopa revideerib oma piiripoliitikat ja ehitab aedu, siis me ei süüdista neid riike ju soovimatuses hädalisi aidata. Kui president Ilves ütleb, et Schengeni viisaruum võib alatiseks kaduda, siis peab kahetsusega tõdema, et nii mõnigi eurooplane oleks sellise ebamugavusega nõus, kui see vaid pagulased eemal hoiaks. Pealegi paneb soe kevad varsti uued massid Euroopa poole liikuma. Mis oleks hea lahendus: ehitada aedu Euroopa piiridele või euroriikide vahele?

Jaga artiklit

10 kommentaari

B
Brunn  /   09:31, 7. märts 2016
Oli aeg kus veeti neegreid ameerikasse ja ikka see häda et enamjagu tugevaid isaseid kes peagi pehmode naised ära kaaperdasid ja sündisid mulatid. Neeger on keelatud sõna ja varsti on ka pagulane tubli kodanik kes eesti naiste sugu jätkab. Reaalselt ongi täna see inimkaup. Ja need riigid kes neid vastu võtavad on ostupool.
A
aga  /   12:03, 6. märts 2016
kui väidetakse, et Eestisse pole ühtki pagulast tulnud, siis eelmisel aastal kirjutati, et Tartusse tuli 4-lapseline süüria perekond.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis