Eesti uudised

Pettur või heauskne ettevõtja? Tamsalu elanikud on mures tundmatu päritoluga siltide pärast (11)

Gerly Mägi, 4. märts 2016 14:54
Foto: Erakogu
Tamsalu kortermajade välisustele ilmusid teisipäeval kummalised teated kooskõlastamata remonditööde kohta. Kuulutuste autorist ei tea aga keegi midagi ning elanikud on hirmul: "Kui nad nüüd tulevadki kohale, siis äkki nad lihtsalt vaatavad, mida sealt korterist annab ära viia ja pärast teevad lihtsalt tühjaks."

Teatistel on antud kuupäevad, mil remonditakse kortermaja niiskuvaid ja hallitavaid seinu, aga ka aknaid, rõdusid, vuuke, plokke ja katust.

Tamsalu linna elaniku sõnul tekkis tal kahtlus juba kirjas olnud numbrile helistades: "Proovisin helistada, aga eesti keeles ei suudetud minuga rääkida ja lõpuks visati toru ära. Üks mu tuttav helistas ka ja rääkis vene keeles ning temale pandi aeg kirja."

"Kummaline on just see, et nad ei avalikusta enda kohta midagi. Mitmed inimesed on püüdnud uurida, aga nad ei ütle ei firma nime ega ühtki isiku nimegi," lisas üks silti märganud majaelanik.

Kuulutuse autorit püüdis kindlaks teha ka elamumajandusega tegeleva AS-i Tamsalu Kalor juhataja, kuid see tal ei õnnestunud.

"Meie juhataja kõne võeti vastu küll ja nad ka natuke vestlesid, kuid teada me midagi ei saanud. Meile nad igatahes ei öelnud, mis firma see on või kellega on tegemist," sõnas Tamsalu Kalori esindaja Helgi Malva.

Teatises on küll kirjas, et remonditöid alustatakse 3. märtsil, kuid Malva sõnul ei ole täna Tamsalus kedagi nähtud, kes neid töid teeks.

"Ega nad ei saa ka niimoodi, et lihtsalt tulevad ja teevad. Meil siin ei ole ühistuid, suurte majade haldusega tegelemegi meie. Kõigepealt oleksid nad pidanud meiega rääkima ja kokkuleppe tegema ning alles siis saavad nad tegutseda," ütles Malva.

"Need asjad ei käi ka päris nii, et täna reklaamin end välja ja kahe päeva pärast alustan 5-kordsete majade remontimist," lisas ta.

Linnaelanikud aga kardavad, et tegemist võib olla pettusega, sest juhtumeid, kus mõni päev pärast hooldustöid on korterist kogu väärtuslik vara kadunud, on seal kandis ennegi juhtunud.

"Kuulsin hiljuti, et Rakveres oli ka üks selline olukord, kus vanaproua korter tehti samal meetodil tühjaks," sõnas murelik tamsalulane ning kutsus üles tähelepanelikumalt käituma: "Nii lühikese ajaga ette teatades ei saa see asi ikka õige olla, alati tasub üle kontrollida."

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Olja Kivistiku sõnul ei ole antud siltidest politseid teavitatud.

"Sellegipoolest tuleb aga inimestel suhtuda kahtlustäratavatesse siltidesse ja reklaamidesse väga suure ettevaatlikkusega," sõnas Kivistik ning lisas, et kindlasti ei tohiks ilma veenva põhjuseta võõraid inimesi tuppa lasta.

Õhtuleht on püüdnud kaks päeva kuulutusel kirjutatud numbrile helistada, kuid tulutult.

Samal teemal

29.02.2016
Kas turvamehe tööga saab ainult noor ja turske mees hakkama?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee