Eesti uudised

TÖÖÕIGUSSPETSIALIST: uus masu vaatab meile juba otsa  (47)

Õhtuleht.ee, 3. märts 2016 16:38
Foto: Stanislav Moškov
Eesti tuntuim tööõiguse asjatundja Heli Raidve ütleb, et eesootavate uute ulatuslike koondamiste märgid on juba tema ja ta kolleegide lauale jõudnud.

Raidve märgib, et tema pilgu järgi algas uus majandussurutis juba pool aastat tagasi, läinud sügisel, ja see kogub üha hoogu. Mõnel pool oodatakse veel vaid majandusaasta aruannete lõplikke tulemusi, et siis koondama asuda, edastas personaliuudised.ee.

Samal teemal

"Masu ei varitse nurga taga, see vaatab meile kenasti avalikult otsa. Juba eelmisest sügisest ehk ca kuuendat kuud. Suurettevõtete lahkumine meie turult, mitme tehase sulgemine, sundpuhkused, suurkoondamised jms. Eesti turg on pisike. Tööandjad, kes vapralt vastu peavad, väärivad tunnustust ja tuge. Edu meile kõigile!," kirjutas Raidve oma Facebooki küljel.

Eesti Panga ökonomist Rasmus Kattai tõdes oma arvamusloos aga, et kuigi Eesti majanduses on rasked ajad, ei saa masust siiski veel rääkida.

"Tüüpiliselt eelneb masulaadsele olukorrale üle jõu elamine, mis väljendub aktiivses laenamises ja vara hindade ülekuumenemises – nii nagu juhtus kümmekond aastat tagasi. Seegi eeldus pole täidetud: ettevõtete ja majapidamiste laenukoormus on vähenenud, säästud kasvanud ning majandus tervikuna liikunud pigem tasakaalu suunas kui sellest eemale," tõdes ta.

Eesti Panga president Ardo Hansson Eesti majanduse hetkeseisust:

Samal teemal

29.07.2017
KONTROLL: kas Eesti tööõigus vastab rahvusvahelistele standarditele?
28.01.2016
Juhtkiri | Miks Eesti majandus kasvamast keeldub?
24.01.2016
President Ilves | Kas konserveerime end või avame?
18.01.2016
Marika Tuus-Laul | Vaesus kummitab jätkuvalt eestlasi