Üks arvaja, kes esines oma mõtetega meie portaalis vecherka.ee ja keda oleks raske nimetada Eesti patrioodiks, arvas siiski, et Menkov võiks ju paluda vabandust ja tööandja võiks teda leebemalt karistada. Tema arvates on rumal arvata, et sellise kiire karistamisega, mis ehmatas ka teisi venekeelseid kriitikuid, saavutab võim võidu. Pigem suureneb nende inimeste hulk, kes viivad 9. mail sõjaväekalmistule lilli ja kes jätkavad oma jutte koduköögis.

Tegelikult algas kõik ju paraadil nähtu kritiseerimisest.

Mida halba saavutas Menkov sellega? Esiteks, lõhestas venekeelseid inimesi: ühed peavad teda kangelaseks, kes langes sõnavabaduse eest, teised ei pea 15 minutit kestnud matte sõnavabaduseks. Teiseks – miks jäi Urmas Reitelmann teenistusse, aga Menkov sai kohe kinga?

Mida head saavutas Menkov? Kõige tähtsam on see, et eestikeelses meedias ei ole ühtset suhtumist delikaatse teema mitte-eestlasest kriitik suhtes.

Seega arvamusi on seinast seina. Nii on see juhtum Eesti demokraatiale paras pähkel.

Jaga artiklit

26 kommentaari

T
tom  /   09:18, 7. märts 2016
sovjetiaeg viisid tiblast mendid sellised mehed metsa ja panid käeraudades puu külge ja andsid tappa.Nüüd võiks kodakondsusest vabastada ja kodumaale saata koos perega.
A
arvaja  /   09:43, 5. märts 2016
No mina arvan, et Mentkov on tavaline vatt, keda on eestis 90% ja kelle kodumaa on estonskaja oblast ning president on Puutin.
Aga naljakas oli video küll.
Ka Pavliku kommentaaridest õhkub vahest vati hingust. Näiteks räägib Pavlik raadios, et ta ei tea, kes on VATT ja väidab et ilmselt kutsutakse nii venelasi ja see on solvav. Siit kumab läbi venemaa ajakirjandust jälgiva ajakirjaniku teadlik demagoogia.
Pavlik, VATT on inimene, kes toetab Puutini ideid ja tegusid, nii teadlikult, kui pimesi. See sõna on tulnud venemaalt ja vene inimesed panid selle nime puutinlastele ning VATT ei ole ainult venelane, vatte on palju ka teistes rahvustes, ka eestlaste seas.
Siinkohal tervitan vatte, sõnumiga 51-53 minut https://www.youtube.com/watch?v=7r2eWdSfL2c

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis