Videod

ÕHTULEHE VIDEO | Matkamine looduses: mida talvel metsa minnes jalga panna?

Video: Mari Luud, 3. märts 2016 10:10

2 KOMMENTAARI

m
Malevlane/ 4. märts 2016 07:44
Piinlik on olla sama mehega ühes malevas. Mehega kes ei maksa oma lastele elatist ja teeb kõik, et oma väikseid sularaha sissetulekuid peita.
p
Peeter/ 4. märts 2016 05:08
Mina olen linnainimene ja vilte kandsin viimati siis, kui vanaema veel neid kandis. Kas vilte üldse müüakse kuskil veel?
Endale ostsin Lapimaa reisiks Salomoni veekindlad talve(matka)saapad, Salomoni sulejope ning "Five Seasons 8000" traksidega püksid ja Timberlandi läki-läki. Ühel külmal hommikul ka suusamask veel näo ette, kuid see oli kingitusena saadud.
-15 kraadi juures oli soe, isegi võiks öelda, et palav, võis jopeluku isegi kolmandiku jagu lahti teha. Hommikul aga, kui Lapimaal oli umbes -25 kraadi, oli see komplekt täiesti asja eest - külmatunnet ei tekkinud kordagi, enesetunne oli hea, saapad istusid kui valatult (number suuremad), sulejope soe ja kerge..
Kogu varustus maksis kokku ca 500 eurot, mis, arvestades meie lühikest talve, kestab ilmselt 10-15 aastat või rohkemgi ja seda arvesse võttes on tegemist väga odava investeeringuga. Plusskraadidega neid kanda ei saagi, sest on selleks liiga soojapidavad ja palju neid miinuskraadidega ilmasid ikka on..