Foto: Teet Malsroos
Õhtuleht.ee 3. märts 2016 07:36
Täna, 3. märtsil astub kultuuriminister Indrek Saar Sillamäe Gümnaasiumi õpilaste ette, et rääkida oma elu enim muutnud kogemustest. See on Elamusaasta üks paljudest kohtumistest.

 „Mul on hea meel, et Elamusaasta aitab rikastada koolis toimuvat: kultuuriinimesed jagavad põnevaid muljeid neid tegutsema ajendanud elamustest. Loodan, et see paneb õpilasi rohkem kultuurist huvituma ja seda ka ise looma,“ rääkis kultuuriminister Indrek Saar. 

Elamusaasta on kohtumiste sari, kus nii eesti kui ka vene keelt kõnelevad kultuuritegelased räägivad kooliõpilastele sündmustest, mis on nende elu mõjutanud ja muutnud neid sellisteks inimesteks nagu me neid tunneme ja hindame. Kohtumised võiksid õpilasi innustada ja julgustada, et Eestis saab edukalt tegeleda kultuuriga ning võimalused eneseteostuseks ja läbilöömiseks on kõigile võrdsed. Koos kultuuriministriga astub õpilaste ette ajakirja Plug peatoimetaja Olesja Rotar.

 Minister lisas, et elamusaasta on ühtlasi samm avatuma ühiskonna poole. „Mida enam on kontakte erinevate inimeste vahel, seda sallivamad ja mõistvamad me oleme. Minu jaoks on eriliselt oluline, et Ida-Virumaal oleks nii õpilastel kui ka kõigil teistel inimestel võimalus saada osa samaväärselt kultuuripildis pakutavast. Lisaks Elamusaastale toetame Ida-Virumaal ju ka Vaba Lava loomist Narva ning kunstiresidentuuri tegevust,“ lisas Saar.

 Elamusaasta eesmärk on rikastada kooliprogrammi teemade ja kõnelejatega. Paljud  koolid on lisanud Elamusaasta kohtumised ka oma õppekavasse. 2015/2016. õppeaastal astub oma elamustega õpilaste ette ligi 135 kultuuritegelast. Sel õppeaastal toetab Kultuuriministeerium ettevõtmist ligi 28 000 euroga.