MÕISTA, MÕISTA, MIS SEE ON: Mootorratturite pildi tõi Volkele üks ta enda hea tuttav, nii et usaldusväärsuses ei tasu kahelda. Ent millega on ikkagi tegu? Volke kahtlustab, et ehk linnuga. Aga mine sa võta kinni – ehk ongi tulnukalaevad taldrikukujulised.Foto: Teet Malsroos
Karoliina Vasli 3. märts 2016 06:00
Ufoloog Igor Volke hoiab käes fotot, kus on esiplaanil rodu mootorrattureid, sinavas taevas aga udune kogu, mis meenutab taldrikukujulist tulnukalaeva. "Ehk on lihtsalt suur lind, aga kunagi ei või päris kindel olla…" kõneleb Volke justkui Fox Mulder kultussarjast "X-files".

Ufoloog Igor Volke hoiab käes fotot, kus on esiplaanil rodu mootorrattureid, sinavas taevas aga udune kogu, mis meenutab taldrikukujulist tulnukalaeva. "Ehk on lihtsalt suur lind, aga kunagi ei või päris kindel olla…" kõneleb Volke justkui Fox Mulder kultussarjast "X-files".

Kui meedias ilmub järjekordne video või fotoseeria kahtlastest tulukestest taevas, asuvad skeptikud kohe kaitseasendisse ja parastavad: raudselt droon, hiina latern või lihtsalt tähed.

Ufoloog Igor Volke muigab, et muidugi on juhtumeid, kus isegi lennukit peetakse tulnukalaevaks, ent on palju tõsiseid näiteid, kus kummalisi objekte ei saagi seletada. Ta näitab ühte pilti, mis on tehtud Mustamäe kortermaja aknast.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (50)

Peeter 4. märts 2016 04:45
Minu arvates on igasuguste UFO-de puhul tegemist siiski inimese piiratud mõtlemisvõimega. Inimene ei pruugi olla rumal, aga ta ei suuda adekvaatselt olukorda hinnata või ta hindab seda enda võimete tasemel. Ta eeldab midagi, elab sellesse sisse ja hakkab selle kujutluses elama.
Võtame näiteks selle pildi, kus "UFO" on Kopli majade kohal. Mingi udune suvaline asi on maja kohal. Või võtame selle "mootorratta" pildi - jälle mingi suvaline asi (reeglina udune ja ähmane) ripub kuskil õhus.
Miks peaks kuskilt miljardi valgusaasta kauguselt lendama Kopli paneelamaja kohale üks tulnukalaev, viibima seal paar sekundit, mille jooksul jõuab keegi teha mingi ähmase pildi - ja siis jälle miljardi valgusaasta kaugusele tagasi lennata?? No miks? Tuli siia pilte tegema? Ja pidi selleks Kopli maja kohal hõljuma? Või Mustamäe maja kohal? kas neid huvitavad paneelmajad või hoopis autod või hoopis ehk bensiinijaamad?
Ja üldse, inimene oma piiratud füüsikaliste teadmistega kujutleb, et tulnukalaev - nimetagem teda nii - on alati lendava taldriku või sigarikujuline (pärandus tsepeliiniaegsetest õhusõidukitest), enam-vähem lennuki suurune ja seal veel vilguvad alati lisaks mingid tuled! No kui piiratud peab olema mõistus, et nii mõelda?
Isegi, kui mõni maaväline eluvorm on kuskil olemas ja oletame, et neil on ka võimekus liikuda galaktikate vahel, siis miks pagana pärast peab nende liikumisvahend olema lennumasina sarnane? Võimalik, et see on hoopis nähtamatu. Võimalik, et nad liiguvad mõtte jõul. Vaimuna, hingena, valgusena.. Või on nad nii suured, et varjaks terve Päikese, kui nad siiapoole reisivad.. Või on nad väiksed nagu nööpnõelapead. Me ei ju ei tea, millised teiste galaktikate eluvormid välja näevad - ehk on nad bakterite suurused aga võib olla hoopis viie kilomeetri kõrgused ja kaaluvad 10 000 tonni?
Aga ei - inimene ju "teab täpselt", et tulnukad näevad välja nagu inimesed, natukene pikemate käte ja suuremate silmadega :) Sest nii tundub lihtsalt loogiline.
Aga proovige nüüd hetkeks loogikast välja minna, vaadake Universumi suurust, selle lõpmatust - miks peaks mingi tulnukas ikkagi lendama kuskile paneelmaja kohale viieks sekundiks ja siis jäädavalt kaduma? Ja veel - mõelda vaid, kui palju erinevaid tsivilisatsioone Eestit külastab - iga kuu võib näha pilti mõnest uuest "ufost", kuid alati on nad erineva suuruse, kuju ja liikumistrajeketooriga. Mis tähendab, et meid külastab iga kuu mõni uus tulnukaliik või siis "moderniseerivad" nad pidevalt oma õhulaevu :))
E.v.L.h. 3. märts 2016 17:22
1990. aastate algul lugesin regulaarselt kahte ajakirja, Paradoks B ja Maaja. Mul oli selge, millist elu hakkan elama, kui suureks saan, ja kellega suhtlema hakkan. Nüüd olen vana, nõrk ja pettunud, alakeha kroonilise haigusega. Olgu muude asjadega, kuidas on, aga elusat UFO-t pole näinud, muid asju ikka. Ufoloogid valetavad.
oot oot 3. märts 2016 18:06
Mis asi on elus ufo? Ehk mõtlesid tulnukat? Erinevalt sinust,elan mina väga ilusat ja nagu sa väidad rahuldavalt head alakehaelu! Tundmatut lendavat objekti olen mina näinud, nii 90-l Eestis, taldrikut, mis hääletult umbes 300m kõrguselt üle mu pea lendas suurel kiirusel põhjast lõunasse ning kolmnurka-seda, millest Youtubes arvukalt videosid on, nägin Hollandis tähistaevas liikumas 2010 aastal! Viimane pidavat maise päritoluga olema ehk salajane projekt TR 3B, kuid ma ei usu seda!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS