Eesti uudised

Pärnumaal löödi koer ühest silmast pimedaks

Teele Talve, 3. märts 2016 06:00

24 KOMMENTAARI

m
Marina/ 3. märts 2016 18:55
Kutsast on küll kahju, aga teisalt on tal ju ikka üks silm rohkem kui loomakaitsjatel. Need on küll elupimedad olendid ja neist on ikka kohe siiralt kahju ...
t
To hähh/ 3. märts 2016 18:28
Kas Te lugesite ikka korralikult uudist? Loomaarst on kinnitanud,et see inimese kätetöö!
h
Hähh / 3. märts 2016 16:06
Seda aga ei mainitud, et koer käib hulkumas ja läks ka seekord pulmitama. Ja süüdi on ju samal tänaval elavad emaste omanikud, et emastel jooksuaeg on. Aga teeks siis kõik, et oma koer hulkuma ei läheks ja vaataks peeglisse kõigepealt! Kellele meeldiks kui hulkuv koer tuleb minu territooriumile või jalutades kukub minu emast piirama.
Ja see haige jutt,et minu tupsunupsuke ei tee kellegile liiga vaid tahab mängida vms siis kulla omanikud te ei ole koos oma hulkuva koeraga ja te ei näe mis toimub.
Tahestahtmata kui lased looma hulkuma on ta nii endale kui teistele ohtlik! Ja iga korralik koeraomanik kaitseb oma koera selliste hulkuvate koerte eest iga hinnaga!
Väga vale on tulla otsima süüdlast kui probleem on endas. Aga nähvitsate omanikel on ju alati õigust ülegi. Mitte ainult emase omanikud ei pea jooksuka ajal tegema kõik, et tiinust ei tekiks vaid ka isase omanikud peavad oma koeri kinni hoidma. Kui aias ei suuda hoida siis käidki rihma otsas pissitamas ja kõik!
e
3. märts 2016 16:55
Ega sa sellepärast pea silma peast välja lööma. Kas sa teistmoodi oma koera väikese nähvitsa eest kaitstaa ei suuda?. See, et koerad lahtiselt ringi jooksevad on muidugi ise teema
h
Hähh / 3. märts 2016 18:17
Tekib küsimus, et kus on faktid, kus on tõendid, et seda tegi inimene ja just naabi indleva emase omanik? Koeral ei löödud silma peast välja. Koer vigastas silma. Kuna tegemist on hulkuriga siis võis see juhtuda kus iganes. Selliste süüdistuste juures peavad olema ka kindlad faktid ja tõendid.
Aga ikka ei taheta tunnistada, et koera vigastusel on ka koera enda omanik süüdi.
m
Märgatud24/ 3. märts 2016 13:55
Toimetaja teeb nüüd uudise korda ja lisab puuduva informatsiooni kh.
c
ccc/ 3. märts 2016 13:47
bbb ise oligi see värdjas kes looma peksis, kuul pähe raipele
r
Reformierakonna kätetöö/ 3. märts 2016 13:13
ü
3. märts 2016 13:01
üks lahendus mis aitaks edaspidi ära hoida taolisi juhtumeid on näiteks... mmmm koeraomanikule trahvi 8500 €. ja nii kõigile koeraomanikele kelle armastatud lemmikud omapäi hulguvad. reaalselt, koos kohtutäiturite ja muu kompotiga mis kaela sajab. palju on siis veel hulkuvaid "lemmikuid" ?
h
Huvitav/ 3. märts 2016 12:00
oleks teada mis tunne sel silma väljalööjal endal on kui terav ora või kahvel silma lüüa.Vaevalt küll et rõõmust hõiskab.

METSAVEND / 3. märts 2016 11:42
Nagu näha tahavad siin domineerida antud juhul koeri vihkavad inimesed ja otsivad enda tegudele öigustust .Keegi ei käse koerte poole vaadatagi koeri vihkavaid ja mitte sallivatel inimestel ,pigem on tegemist mingite kompleksidega neil inimestel .Toon näite Virumaal toimunu kohta kus peremehe nähes pöllul lasti koerad lihtsalt maha kuna on osa selliseid inimesi kes omades relva arvavad ,et köike mis liigub vöib lasta .Kahjuks löppes see köik koerte omaniku suitsiidiga .Juhul kui koer on pääsenud kuidagi omapäi liikuma pole mingit öigust kellelgi koera lüüa ja kuna antud juhul oli tegemist väiksema koeraga siis seda enam ,ma ei soovi öigustada koera omaniku kuid siiski mingisugunegi vägivald koera suhtes pole normaalne .Huvitav oleks teada kuidas käitub koera suhtes vägivallatseja siis kui tugevam inimene teda selle eest korrale kutsub ,et kas jookseb kohe kiunides kaebama andmata endale aru ,et ka loomade suhtes on vägivald keelatud .Nüüd ongi kujunenud trendiks ,et need kes ise süüdi on köige suuremad kaebajad ja enese öigustajad .Samuti pole öigustus koera löömisele ega vägivallale kui koera omanik on olnud oma lemmiku suhtes hooletu .Veel teadmiseks ,et väljaspool seadust pole ei koerte omanikud ega ammugi koerte vihkajad kes arvavad ,et vöivad köike .
h
Hähh / 3. märts 2016 16:12
Aaa ja see on siis lubatud, et hulkurid jooksevad ringi, ründavad keda tahavad, kuidas tahavad aga oma koera sa kaitsta ei või?
Antud juhul võis see koer ka kus iganes ja kuidas iganes silma vigastada.
Inimene peab oma koera kodus hoidma, mis iganes vahenditega mitte hulkuma laskma.
See kui sa ei suuda oma aeda koerakindlaks teha siis tulebki rihmaotsas käia jalutamas ja kõik!
g
gevin/ 3. märts 2016 10:52
Kui teaks lööks tegijal mõlemad silmad pimedaks
a
ats/ 3. märts 2016 10:50
Kui teada saad,kelle töö,siis anna Facebookis teada.
n
Norman/ 3. märts 2016 10:49
Eeskätt peavad koeraomanikud sellistel puhkudel vaatama peeglisse! Lemmikloom võetakse pereliikmeks ja vastavalt ka hoolitsetakse. Olen omanud ise mitut koera ja üks on ka surma saanud - kolli tõugu koer sai suvilas kuidagi aiast välja ja läks sõitvat traktorit paika panema, kuid jäi rataste alla. Keda siin süüdistada on!? Ainult iseennast! Samas oli mitu aastat tagasi juhus, kui mingi keskmist kasvu heas toitumuses kaelarihma kandev, ilmselt laika, ründas minu väikest last. Olin sunnitud koerale haiget tegema ning kiunudes ja longates ta läks. Ilmselt tuli hiljem ka selle koera omaniku suust sajatusi loomi mittearmastavate sadistide suunas...
METSAVEND / 3. märts 2016 09:49
Kuna tegemist on väiksemat kasvu koeraga siis autoga otsa söitmise variant on küsitav ,ehk on vöimalik sihilik otsa söitmine aga pigem on vöimalik sihilik tegevus ,sest nüüdse aja kasvatus on olematu ja tahetakse ehk pigem koera löömisega nautida oma üle olekut just nendest koertest ja ültse loomadest kes on oma loomult söbralikud .Tegemist on nüüdse aja kasvatuse tulemusega kus arvatakse ,et kes on nörgem vöi kui on vöimalik siis minnakse lausa sadistiks .Ainus mis päästab selliste sadistide eest on hoida oma lemmikloomad kontrolli all ,ehk mitte lasta välja lahtiselt ja olla koos lemmikuga ,et lemmik ei saaks üksi olla sest sellisel juhul on viidud vöimalused nulli lähedaseks .Muidugi jääb veel vöimalus peremehe juuresolekul provotseerida koera eriti kui koer on suuremat kasvu .Siiski mis puutub loomade väärkohtlemisse siis tegelikult saab seda tölgendada sadismiga ja ehk isegi vihkamisega .Sama olukord kipub olema autodega kus kiputakse materdama bemari omanike samas teades ,et antud juhul bemar on mugav auto ja huvitaval kombel on need materdajad miski pärast opelite vöi fordide omanikud kus tegelikult on tegemist labase kadeduse ja idiootlikusega .Mis puutub loomadesse siis peab köigil eriti neil kellele loomad ei meeldi jätkuma tolerantsust möista looma omanike aga mitte vihkama loomi ja isegi nende omanike rääkimata loomadele haiget tegemisest .Omada kodulooma kes on lemmik ehk isegi pere liige pole midagi taunitavat ,sest see iga ühe enda otsustada ehk kellele meeldib tütar aga kellele hoopis ämm .Need kes ei salli loomi eriti koduloomi kes on lemmikud ja ehk isegi pere liikmed peavad aru saama ,et oma vihkamise ja sadismiga ei saavuta midagi .
n
3. märts 2016 09:44
nagu näha ikka neid lolle ja häbitud kes siin õigustavad samasugused hooletud koeraomanikud,kui pidada koera kaasneb ka vastutus ja ükski asi ei juhtu niisama,kurb et selline asi juhtus aga see tänapäevaelu kus piinatakse jne egas sellist asja ei saagi pooldada aga eks koeraomanik kui tähelepanu pööraks rohkem vaevalt nii oleks see juhtund,väiksed koerad jooksevad pimesi ja egas autojuht ei ole kohtustatud vastu puud sellepärast sõitma,soovitus kui pead lemmiklooma siis ka hoolitse ta eest vastasel korral pole sa väärt lemmikut pidama
k
Kes see väärastunud elajas koerale nii teeb/ 3. märts 2016 08:53
ma lähen ihust hingest keema, kui kuulen et loomi on piinatud või pekstud, ma loodan et selle mõrtsuk inimesele tuleb see kõik tagasi, et saab sama karistuse, mis ta vaesele koerale tegi
k
Küll/ 3. märts 2016 08:27
see lendulastud bumerang sellelesamusele silma väljalööjale endale varsti tagasi keerab.Ükski kuritöö ei jää naljalt karistamata.

k
kas/ 3. märts 2016 07:52
bbb on olnud koer? ja kas oled jultund pätte kohanud, või oled ise pätt? vata saatus on se emida te ise loote ja nii kuis teete, saate tagasi, üks kõik kes inimestest. tagasilöök on aga tundmatust suunast, kust ei oodata ja nagu polegi endise pahateoga seotud aga tagasi saate kõik, kes halba külvate ja see on siis väga isiklik ja väga sant asi.
b
3. märts 2016 07:38
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
3. märts 2016 08:55
sa bbb oled üks häbitu lurjus, ma kutsun sind korrale
b
bbb/ 3. märts 2016 09:38
sina tont ei kutsu kedagi korrale,mine arene,häbitud on hooletud koeraomanikud ja sina kaasaarvatud
b
3. märts 2016 09:59
bbble herra bbb, vabandage mina ei ole tont, vaid olen hoopis vana mõisa kummitus, sõbrad kutsuvad mind lossivaimuks, aga päris nimi on Maurus Mürsk Kiviraidur aga suviti olen lihtsalt Toomas Nipernaadi ja naised kutsuvad mind suhkruriistaks
m
3. märts 2016 10:00

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee