Valitsuse otsust pidada oma istung tavapärase Stenbocki maja asemel hoopis Narvas saab ainult tervitada. On ju tehtud piisavalt etteheiteid, et valitsuse liikmed irduvad tegelikust elust ning et otsuste tegemine vaid Exceli tabelite alusel jääb elukaugeks. Väljasõit näitab vähemalt tahet ja püüdu olukorda muuta. Kahju vaid,  et Narva sõidetakse ainult tulekahju kustutama, ajal, kui koondamiste lumepall ähvardab üldise rahulolematuse kasvuga. Nii ei sõida valitsus Narva mitte peenhäälestama, vaid eksistentsiaalseid küsimusi lahendama. Kuid parem hilja kui mitte kunagi.

Valitsuse väljasõit pole riigil muidugi esimene kord selles piirkonnas flirtida. Ida-Virumaale on proovitud kolida küll sisekaitseakadeemiat, küll muid riigiasutusi. Kindlasti on olnud riigi kohalolu sümboolseks märgiks vabariigi aastapäeva vastuvõtud Jõhvis ja sõjaväeparaadid Narvas. Kuid ainult sellest ei piisa.

Küllap tahaksid teisedki ääremaaks peetavad piirkonnad riigi kohalolekut rohkem tunda, kuid rõhuvalt venekeelne Ida-Virumaa on just rahvusliku koosseisu ning energeetikale ja keemiatööstusele suunatud monomajanduse tõttu märksa tundlikum regioon.

Sestap oleks plahvatusohtlik minna narvalaste ette jutuga, et sealsed suurkoondamised on märgilise tähendusega Eesti majanduse liikumisel kõrgema lisandväärtuse suunas, kuigi peaminister esines oma aastapäevakõnes säärase mõttekäiguga. On aga selge, et koondatud põlevkivispetsialist ei pane homme püsti kõrgtehnoloogilist elektroonikatööstust.

Seega on oluline, millised sõnumid on valitsusel seekord kaasas, ilma et neid ähvardaks väljavilistamine või – mis veel hullem – täiesti igasuguse tähelepanuta jätmine.

Jaga artiklit

18 kommentaari

  /   16:36, 3. märts 2016
kari t..apäid , palju mõtteid häid !
S
sellised  /   16:33, 3. märts 2016
töllamid tuleb koheselt kinnimajja panna ennem aga saadikupuutumatused ära võtta ja toompealt minema kihutada. Vaatame kas narvakatel on selgroogu selline valitsus p....e saata.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis