Sergei Lavrov (AFP / Scanpix)

Eesti Inimõiguste Keskuse hinnangul ei aita Vene välisminister Sergei Lavrovi ÜRO inimõiguste nõukogu istungjärgul tehtud kriitika kuidagi kaasa Eesti inimõiguste olukorra parandamisele, vaid juhib tähelepanu eemale Venemaa enda tõsistelt rikkumistelt.

“Minister Lavrovi siirust inimõiguste tagamisel näitab Venemaa suhtumine Euroopa Inimõiguste Kohtus nende kohta tehtud otsustesse. Venemaa allkirjastas juba 1996. aastal Euroopa inimõiguste kaitse ja põhivabaduste konventsiooni ja sellega seotud protokollid. Ometi leiti möödunud aastal, et Venemaa konstitutsioonikohtul on õigus võetud kohustuste täitmise üle otsustada,” selgitab Eesti Inimõiguste Keskuse juhataja kohusetäitja Egert Rünne.

“Human Rights Watchi aastaraportites heidetakse Venemaale ette suurt hulka inimõigustealaseid rikkumisi, mis on aastate jooksul ainult süvenenud. Inimõiguste tagamise asemel tegeleb riik aktiivselt kodanikuühiskonna mahasurumisega ning süstemaatiliselt meedia, interneti ja opositsiooni vaigistamisega. HRW World Report 2016 osutab veel olulistele rikkumistele rahvus- ja usuvähemuste, naiste ja LGBT õiguste ahistamisel.”

“Nii inimõiguste keskuse aastaaruande kui HRW raporti kohaselt on Eesti hoolimata mõningatest probleemidest saanud enda elanike inimõiguste tagamisega hästi hakkama. Loomulikult peaks valitsus inimõiguste tagamist ja sallimatusega võitlemist senisest tõsisemalt võtma ning sellesse enam investeerima,” lisab Rünne.

Eesti Inimõiguste Keskus on veendunud, et inimõiguste kaitse on oluline eelkõige Eesti elanike elujärje parandamiseks ja tuleviku tagamiseks, mitte Venemaale, USA-le või Euroopa Liidule meeldimiseks.

“Kõige kindlam garantii inimõiguste kaitseks on sõltumatu kodanikuühiskonna olemasolu. Eestis on tugev kodanikuühiskond olemas, aga Venemaal on see rahvusvaheliste raportite kohaselt võimatu. Eesti inimõiguste Keskuse tegevust saab toetada annetusportaalis anneta.humanrights.ee,” lõpetab Rünne.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov kritiseeris ÜRO inimõiguste nõukogu 31. istungjärgul esinedes Balti riikide inimõiguste olukorda, süüdistades riike neonatsismi taassünni toetamises ja tahtmatuses tegeleda suure hulga kodakondsuseta isikute probleemiga.

Jaga artiklit

4 kommentaari

  /   18:50, 2. märts 2016
Eestis on tugev kodanikuühiskond olemas? Kus te seda nägie, kohustuslikud korteriühistud ei ole veel kodanikuühiskond ja soroslaste kinnimakstud agendid ei ole ammugi mitte, sama on valitsuse palgaliste suummutisliitudega, kes esindavad poliitiliselt korrektset tellimusarvamust erinevate seaduste läbisurumisel. Alles oli jälle teema, et kodanikud sekkuvad valitsuse poliitikasse, normaalses vabade kodanike ühiskonnas selliseid teemasid ei ole, aga siin ei ole sellist ühiskonda, siin on teerullidemokraatia, kui sa ei ole valitsuse poliitika toetaja oled automaatselt vastane.
S
See organisatsioon on naljanumber  /   17:55, 2. märts 2016
Human Rights Watchi raportid on muidugi väga usaldusväärsed. Hiinas on vägivald - reageerivad, Venemaa pommitab haiglat - õudne katastroof. pärast selgub, et haigla terve.
USA pommitab haiglat - vaikus

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis