Eesti uudised

Homsest on osaliselt lubatud väljumine Peipsi järve jääle 

Õhtuleht.ee, 2. märts 2016 14:25
Foto on illustratiivneFoto: Heiko Kruusi
Alates 3. märtsist on lubatud väljumine jalgsi ja maastikusõidukitega Peipsi järve jääle Ida-Viru maakonnas Lohusuu ning Alajõe vallas.

Jalgsi ja maastikusõidukitega on lubatud jääle minek Lohusuu valla piires mitte kaugemale kui poolteist kilomeetrit kaldast. Alajõe vallas Uusküla idapoolsest servast kuni Vasknarva küla Jõhvi-Vasknarva maantee 47. kilomeetrini on lubatud jääle minek kuni viie kilomeetrini kaldast.

Vasknarva kordoni juht Illar Jõgi tuletab kõigile meelde, et jääle minnes on soovituslik veebirakenduse piiriveekogu.ee abil või kordonis registreerida nii järvele väljumine kui ka tagasitulek. Nii saab piirivalve jälgida, kas olete järvelt ohutult tagasi jõudnud ning võimaliku ohu puhul alustada koheselt otsinguid.

„Enne jääle minekut hinnake adekvaatselt oma tervislikku seisundit ja füüsilisi võimeid, et vältida endale liiga tegemist. Jääle minnes tuleks lisaks kalastusvarustusele kaasa võtta ka täis laetud mobiiltelefon, milles on kordoni kontaktnumber. Lisaks tuleks enda turvalisuse tagamiseks kaasa võtta ka navigatsioonivahend, jäänaasklid ja päästevest,“ lisas Jõgi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee