Tarmo KruusimäeFoto: TEET MALSROOS
Õhtuleht.ee 2. märts 2016 12:25
Tallinna linnavolikogu liikme Tarmo Kruusimäe (IRL) sõnul on Tallinna linnavalitsuses linnapea büroo hingekirjas üheksa töötajat, kes saavad linnalt palka hoolimata sellest, kas linnapea on tööl või mitte.

"Lisaks Priit Kutserile, kes isiklike probleemide tõttu Põhja-Tallinnast lahkuma oli sunnitud ning linnavalitsuses soojal kohal maandus, töötab linnapea büroos veel viis nõunikku, linnapea abi, referent ja autojuht,“ ütles Kruusimäe ning lisas, et veel hiljuti oli büroo nimekirjas autojuhte kaks.

"Hoolimata linnapea töölt eemaldamisest enam kui viis kuud tagasi, on meeri nõunikearmee siiski täispalgal linna rahakotti koormamas,“ tõdes volinik. "Priit Kutseri maandumine linnapea nõuniku kohale näitab selgelt, et tegemist on niiöelda "tiksumiseks" loodud sooja kohaga.“

"Selles, et Priit Kutserile luuakse linnasüsteemi uus koht, ei olnud vist kellelgi küsimust,“ tõdes Kruusimäe. „Lisaks uuele ametipostile ja palgale, mis lubab rahus kommentaare kirjutades päevi mööda saata, õnnestus Savisaare isiklikul lemmikul tasku pista veel 6570 eurot linlaste raha.“

Kruusimäe sõnul esitab ta iga linnapea büroo liikme kohta linnavalitsusse arupärimise, et selgitada, millised on nende töökohustused ja kas ning kuidas need linnapea puudumisel muutunud on.