Politsei tõrjus põgenikke pisargaasiga. (AFP / Scanpix)

Makedoonia ja Kreeka piiril puhkesid eile tõsised rahutused. Pärast seda, kui Makedoonia asus põgenikke riiki lubamist piirama, jäid tuhanded Lääne-Euroopasse pürgivad pagulased Kreekasse lõksu.

Paljud on oodanud piiri ääres edasiliikumist juba päevi ning eile katkes kannatus. 300–500 Süüriast ja Iraagist pärit põgenikku otsustas eile hommikul Idomeni piiriületuskohas tõketest jõuga läbi minna.

Makedoonia politsei kasutas nende vastu pisargaasi. Pärast seda jäid sajad põgenikud endiselt piiriaia taha ootama ja hüüdma: "Avage piir, avage piir!" Osa pagulasi loopis politseinikke kividega.

Abiorganisatsiooni Doctors of the World teatel vajas umbes 30 inimest pärast kokkupõrget arstiabi.

Jaga artiklit

21 kommentaari

J
jajaa  /   14:39, 1. märts 2016
Jah, kui õiged ja täppipanevad on ikka paljud vanasõnad,
nagu
kes teisele hauda kaevab, see ise samasse hauda langeb.
Veel ehk,
kui keegi teist isikut (või riiki) nö bumerangiga hävitada tahab, siis teda hävitab ta oma väljalennutatud bumerang sama moodi oma tagasilennul.
Nüüd on Kreekal, õigemini Tsirpasele kõik see tagasi tulnud, mida ta sepitses koos putiniga – Euroopa nõrgestamise ja destbiliseerimise plaan ja seda just nende põgenikelaviinidega, mida ta nii rõõmsalt ja vabalt Türgist vastu võttis ning edasi Euroopasse kupatas.
Kõik need, 1,5 miljonit või rohkemgi põgenikku, kes üle Kreeka Euroopasse saabusid, on veel selle Kreeka peaministri Tsiprase isiklik kättemaks Euroopa Liidule.
Meenutagem siis kreeka peaministri Tsiprase sõnu umbes aasta või vähem tagasi, siis kui ta kerjas EL-st uusi laenusid ja neid talle nii lahkelt ei jagatud.
"Kui te meile raha ei laena ja ei anna, ujutame Euroopa üle Aafrikast ja mujalt tulevate migrantidega. Me võtame nad siin kõik vastu ja saadame teile Euroopasse edasi !"
Nüüd on see rohutirtsidelaviin tal omal kaelas ja selle laviini tõttu uppumas, sest …hahaahaa!...põgenikemassid enam Euroopasse edasi ei pääse.
Paras! Paras! Paras!
Lürbi nüüd seda omakeedetud suppi, kreeka kitsekarjus!
Elusaatus tasub kõigile - ja seda veel kuhjaga - kõik hea ja ka halva, mida keegi teadlikult ja tahtlikult oma elu jooksul teistele teeb.
B
Brunn  /   11:48, 1. märts 2016
Parim relv on MG-43

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis