Eesti uudised

Kas turvamehe tööga saab ainult noor ja turske mees hakkama?

Teele Talve, 29. veebruar 2016 06:00

26 KOMMENTAARI

t
Turva/ 3. märts 2016 01:54
Palun tehke mulle selgeks, miks siis töötate sel erialal, kui ei meeldi ja palk väike? Alati on ju valikuid! Mina leian, et pole mõtet vinguda ja siin kõiki turvasid maha teha! Töötan juba 9 aastat sel erialal ja ei saa küll kurta, et palk kehva oleks, kuigi jah , alati võib ju rohkem olla... Ja kuna olen naisterahvas ja pereema, annab alati kõiki asju planeerida, ka oma 15h. tööpäevi ja seda, et töökoht asub 30km.kaugusel. Mulle mu töö meeldib, ja kas alati on asi ainult rahas? Ka toredad kolleegid ja mõistev ülemus on väärtus !
t
To: 23:16, 29. veebr 2016 / 1. märts 2016 01:22
Loogikavigu täis üllitis, too sinu postitus. Ilmselgelt ei tea sa Skandinaavias elamisest- töötamisest suurt midagi.
Muideks, tavalised palgatöölised ei teeni Eestis 1500 eurot neto. Isegi mitte ligilähedalegi. Naljakas on lugeda, kus võrdluseks tuuakse kodumaine überpalk ja teisalt võrreldakse seda siis ajutiselt Soomes resideeruvate juhutööliste sissetulekuga. Sest mida muud nood edasi- tagasi tilbendavad nn. "Kalevipojad- Lindatütred" siis on. Muideks, mitu SAJANDIT läheb Eestis aega, ennem kui "Eesti keskmist palka" teeniv kaasmaalane võib endale võimaldada OMA kodu, head autot ja muid hüvesid, mida võõrsil on võimalik välja teenida loetud aastatega? Või sinu arvates sünnitakse siia ilma koos nendega?
Tegelikkuses mõtettu vaidlus. Mine ela- ole- tööta mõni aastake põhjapool ja rohkem sa sellist lapsust ei tooda.
P.S. Ah soo, sinu kirjapildist võib järeldada, et oled päris korralikult koolipinki nühkinud humanitaar, mitte too päris lihtne palgatööline nagu sa väidad. Jõudu tööle!
x
xx/ 29. veebruar 2016 22:45
e
Emil/ 29. veebruar 2016 22:16
Mis turske? Füüsiline vorm on oluline, mitte punnis põsed ja pekist päästevest.
u
Urmas/ 29. veebruar 2016 21:36
Teleskoop- kumminuiaga saab ka 60 kilo kaaluv turvanaine 130 kilose jõmmi kohe pikali. Suur kumminui oleks veel parem, aga lahtikäiva saab taskusse panna.
k
Kaasani hullumajast.../ 1. märts 2016 01:35
Veelgi parem oleks AKS-74U http://dayz.gamepedia.com/AKS-74U ,mahub hõlma alla ja saab 130 kilose kommivargast jõmmi kohe siruli tõmmata. Teisalt ega RPG https://et.wikipedia.org/wiki/RPG_%28granaadiheitja%29 , ka paha ei teeks.
k
kuule teadja/ 29. veebruar 2016 14:27
klubis käivad ja viina viskavad targad ja lõbusad .kraaklejad ja ennast täis võiksid kohe männiku karjääri uputada .surusin kord sinusugustega kätt .maltsad mehed isegi 2 ski ia maas.mina 56
k
kuule teadja/ 29. veebruar 2016 14:27
klubis käivad ja viina viskavad targad ja lõbusad .kraaklejad ja ennast täis võiksid kohe männiku karjääri uputada .surusin kord sinusugustega kätt .maltsad mehed isegi 2 ski ia maas.mina 56
s
sandikopikas/ 29. veebruar 2016 13:23
(Mart / 09:03, 29. veebr 2016 ) lähme soome ORJAKS ja raha eest ennast alandama

s
sm. Mao/ 29. veebruar 2016 12:58
Soomes saab g4s töötaja keskmiselt pöhitundide eest(160tundi) 13euri/h-maksud+ yletunnitasud+pyhade ja öötundide tasud! Aga noh,alati on seal parem,kus meid pole!
s
sm. Pol Pot/ 29. veebruar 2016 16:44
Täiesti tavaline, et töötatakse veel mitme tööandja- firma all. Iga inimene otsustab ise, palju ta töötunde teha viitsib- tahab!
j
JAH/ 29. veebruar 2016 11:50
töötan patrullautol tegemist on palju ja tekib ka ohtlikke hetki ,aga saame hakkama kurb on see ,et patrullid üksinda kahekesi oleks normaalne ja palk on maru väikene ,aga teen seda tööd juba 18 aastat eks näi kaua vastu pean .
t
Trego/ 29. veebruar 2016 11:17
Sõber, kes aeg-ajalt nädalavahetustel tuntud Tallinna ööklubi uksel turvab, on must vöö ühes võitlusspordi-alal. Nähtud küll kuidas ülbikud hetkega kahjutuks tehakse :-)
t
Tegelikkus 2€ tunnis/ 29. veebruar 2016 11:06
Mida te selliselt teenuselt ootate. Varastavad selle viimasegi mis veel alles.
k
kas meil ei ole siis/ 1. märts 2016 08:20
kehtestatud miinimum tunnitasu. või olen ma metsas elanud.
e
endine turvajuht/ 29. veebruar 2016 11:02
//Klubi turvatöötaja: mida teeb vuntsidega papi, kui kakluseks läheb – siis tuleb anda nii nagu torust tuleb! //
Jääb loota, et tegemist siiski noorukist lollpoisi ärplemisega. Vastasel juhul annab hiljem politsei, prokuratuur, kohtunik nii nagu torust tuleb. Õigustatult ja mõnuga.
Tolles mõnetunnises nn. "enesekaitse kursusel", ei õpi ilmselgelt keegi mitte midagi.
Tänase päeva Eesti Vabariigi majanduslikes viljastavates tingimustes, arvestades turvikute olematut palgataset, töötavad turvafirmades kommiraha teenivad vallalised koolipoisid- tüdrukud, olematu keeleoskusega muulased, pensionärid- pensionieelikud ja kodanikud, kes erialast tööd ei leia!
Sellest ka meeletu kaadrivoolavus.
Pädevad- hakkajad töötavad konkurentsivõimelise palga eest turvikutena välismaal või on lihtlabaselt
eriala vahetanud.
Kui ma oma tänastele kolleegidele- turvatöötajatele mainisin palju minu endisel kodumaal Banaania- Estoonia Rahvavabariigis töötajatele, ahnete omanike poolt, ka raha makstakse, sigines ruumi
haudvaikus. Keegi julgem küsis igaks juhuks üle, ega ta valesti ei kuulnud...
t
taat/ 29. veebruar 2016 09:19
poodides küll sellised,et puhu peale ja käib nurka uperkuuti,
t
teadja./ 29. veebruar 2016 09:58
Ära situ taat. Vahe on selles, et kas ollakse poe voi klubi turvamees. Klubi turvamehel on toesti joud ja turskus tähtis.
k
KeepThisshit100/ 14. märts 2016 09:06
Sa ei saa peale vaatamisega midagi öelda, kui ta on kiire, piisab ühest paugust sulle silmade vahele ja oled nokis.
m
Mart/ 29. veebruar 2016 09:03
Kaisin GS- 4 turvakoolitusel. Ei midagi seal ei opetatud, niisama plakutati, neil suva , kes seal tootavad , ainult uks peab selge olema, et sa ikka jobu oleksid , kes selle sandikopika eest sinna toole kaib.
e
ema/ 29. veebruar 2016 13:24
Õigus Mart. Ei õpetata seal midagi ja kui sa piisavalt jobu ei ole, siis hakatakse otsima põhjust sinust vabanemiseks. Tegelikult ongi hea, muidu manduks seal päris jobuks. Poeg ja poja sõber töötasid aasta turvadena. Jumal tänatud, et julgesid suud paotada ja anti kinga. Täna mõlematel korraliku palgaga töökohad ja ametid.
f
f/ 29. veebruar 2016 13:25
lähme soome ORJAKS ja raha eest ennast alandama
t
Töötajatest puudus, kaader voolab/ 29. veebruar 2016 14:18
Kas mitme inimese koormusega töö eest miinimumi maksta ei ole alandav?
O
:))/ 29. veebruar 2016 17:05
Oskad sa mõistlikult põhjendada, miks Soomes (Rootsis, Norras, Taanis...jne.) töötav inimene on rohkem ori, kui Eestis töövõtjana kommiraha teeniv kaasmaalane? Arvestades siinkohal veel fakti, et põhjanaabrite teenistujal, töölisel, töövõtjal, on tunduvalt suuremad õigused kasutada, kui Eestis. Palgast pole mõtet vist siinkohal rääkida.
Mannetu hüsteeriline demagoogia, millest nõretavad kõik keskvoolu väljaanded.
t
to :))/ 29. veebruar 2016 23:16
Mina võin põhjendada. Esiteks oled sa võõras riigis siiski võõrtööline ja ütleme päris ausalt - ei oodata sind sinna avasüli. Ja teiseks - võõrtöölised teevad välismaal sageli just seda tööd, mida kohalikud teha eriti ei taha või ei viitsi ja see meenutabki natukene orjatööd. Ja et "palgast pole mõtet rääkidagi" on sul endal paras demagoogia. See raha, mida võõrtöölised seal sageli teenivad, pole ka just teab mis rikkus - tavaliselt on tegemist siiski madalapalgalistega. Kõrgepalgalisi võõrtöölisi on Soomes siiski ainult väike protsent.
Lisaks elavad nad seal sageli kahe-kolme-neljakesi üürikorterites. Pole sul seal oma kodu ega kodutunnet, paljudel pole ka tervisekindlustust ning pole ka mingeid "tunduvalt" suuremaid õiguseid.
Need, kel on õnnestunud sinna elama asuda ja päris oma kodu ja auto (ja ehk ka maakodu) soetada ning perega koos elada ehk elada täisväärtusliku inimese elu, on juba muidugi hoopis teine teema, aga neid õnnelikke on ilmselt ikka suhteliselt tühine protsent kõikide Soomes töötavate eestlaste hulgas. Minu enda vend elab perega seal, aga temal võttis ülestöötamine aega 20 aastat.. Paljudel sellist kannatust ei ole.
Mina töötan Eestis tavalise palgatöölisena ja teenin umbes 1500 eurot neto. Soomega võrreldes pole palju, aga ma saaksin selle palga eest omale Tallinnas korteri liisida, auto liisida ja kord aastas reisil käia..Kui paljud Soomes töötavad eestlased saaksid endale Helsingis korteri ja auto liisida ning reisil käia?
Samas muidugi saan väga hästi aru, et mingile osale eestlastest on see üldse ainuke lahendus - näiteks maapiirkonnas elavatele inimestele, kellel pole maal tööd ega sissetulekut. Ja ma ei ütlegi, et Soomes töötamine oleks halb - teatud tingimustel töötaksin ma seal isegi - , aga mulle jällegi ei meeldi selline meelevaldne "palgast pole mõtet rääkidagi", justkui kõik Soomes töötavad eestlased teeniksid seal roppu palka.
o
orja siis sina/ 1. märts 2016 08:21