Edgar Savisaar (Teet Malsroos)

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar ütles, et täna avaldatud erakondade populaarsusuuringuid näitavad Keskerakonna eduloo jätkumist.

"Keskerakonna toetuse kasv on valijate tunnustus meie tegevusele ning oleme selle eest loomulikult tänulikud. Oleme palju tähelepanu pööranud majandusküsimuste toomisele avalikku debatti, mida valitsuskoalitsioon seevastu püüab vältida. Meil on selge poliitiline seisukoht, et valitsus peab asuma otsustavalt tegutsema seoses suurkoondamistega Ida-Virumaal ja Harjumaal. Meie hoiatus lähenevast majanduskriisist on rahvani jõudnud ning inimesed ootavad aktiivsemat riigi sekkumist, et vältida majanduse vabalangusesse sattumist,” ütles Savisaar, “lisaks on Keskerakonna piirkondades aastakonverentside aeg, mis samuti meedia tähelepanu koondab."

Savisaar leidis, et Reformierakonna toetuse tõusu taga võib näha nende ühesuunalist tegutsemist juhtimaks kõik koalitsiooni probleemid oma partnerite süüks.

"Peaministripartei on segelt viimastel kuudel valinud joone, kus püüavad näidata end kui valitsuse tasakaalustajaid ning kasutavad retoorikat “mida kõike me saaksime ära teha, aga need koalitsioonipartnerid…”. Nagu toetusnumbritest näha, siis on see strateegia ka vilja kandmas. Loomulikult on ka Reformierakonna liidrite vastandumisretoorika Keskerakonnale see, mis samuti nende toetajaid aktiivsemaks muudab,” ütles Savisaar.

"Kõige traagilisem on aga IRL-i saatus, mis tundub erakonnana lähenemas oma vääramatule lõpule. Vaid 6%-line toetus tähendab seda, et valitsuses on erakond, mil sisuliselt rahva toetus juba puudub. Täna toimuvate valimiste puhul pääseks IRL parlamenti ülinapilt, kui üldse pääseks. Eks siin on koalitsioonil vaja teha omad järeldused, kas rahva toetuseta partei ikka saab valitsuses jätkata. IRL-il pole aga teha muud kui nentida, et tõepoolest on Reformierakonna poliittehnoloogia nad aastate jooksul vaikselt, kuid efektiivselt lämmatanud,” ütles Keskerakonna esimees Edgar Savisaar.

Jaga artiklit

40 kommentaari

P
psühhiaater  /   17:00, 29. veebr 2016
Jälle deliirium peal.Kesikud,minge ja rahustage ta ükskord maha.
N
NAERUVÄÄRNE "EDULUGU"....  /   13:47, 29. veebr 2016
Keskerakonnal on jah suur "EDULUGU": EMORI andmetel KE toetus jaanuaris 25% ja veebruaris 22%.
VÄGA SUUR EDULUGU - MIINUS 3 PROTSENTI!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis