(ALDO LUUD)

Vene ajuloputusportaal Sputnik laienes vabariigi aastapäeval ka Eestisse. Veidi varem Lätis maandunud portaali nimetas NATO strateegilise kommunikatsiooni keskuse ülem Jānis Sārts hübriidsõja rünnakuks, millega kaasneb alati tavasõja risk.

Kõnealust portaali võiks võtta humoorika meelelahutusprogrammina, kui tegu poleks relvaga, mis ajukahjustuse tekitamise järel võib tubli Daugavpilsi või Narva ehitaja roheliseks mehikeseks muundada.

Mõistagi on Sputnikul ka klassikalise klounaadi elemente. Nõnda kuulutas Kesk-Euroopa suunalgi mitu valangut andnud portaal, et Venemaa välisministeerium saatis Poola saadikule protesti kuna ööl vastu 20. veebruarit rebiti Sławno linnakeses punapuuslikult maha tahvel. Soldat seisab kirsad jalas ja kiiver pronkspeal automaaditoru vähemalt sümboolselt Katõnile suunatud.

Venemaa peab sõnarelva vägagi teravaks ja hävitab seda vallutatud territooriumidel jõuliselt. Krimmi tatarlastele suunatud telekanali ATR tegevuse lõpetamine oli vaid üks Youtube’i kaunitari ja roheliste mehikeste peaprokuröri Natalja Poklonskaja edusammudest.

Eesti Sputnikus andis Vene Föderatsiooninõukogu välisasjade komitee esimees Konstantin Kossatšov mõista, et kui Venemaa näeb selles mõtet, siis Baltimaid ka rünnatakse.

Legendaarse postuumselt pärjatud kosmosekangelase Laika kodualus Sputnik 2 tiirutas ümber maakera. Propagandaalused Sputnik Est ja Sputnik Lat võiksid end Kuu poole suunata.

Jaga artiklit

6 kommentaari

A
A  /   16:16, 1. märts 2016
Aju peab ikka iga külje pealt loputama
Nikolai  /   18:31, 29. veebr 2016
Postimees ja Päevaleht saavad endale vastavalt sarnase konkurendi erapooletus uudistes. Pada ja katel said kokku.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis