(Reuters / Scanpix)

Venemaal Komis eelmisel neljapäeval toimunud kaevandusõnnetus sai traagilise järje, kui täna hukkus plahvatuses kuus inimest, kellest viis oli päästemeeskonna liikmed, kes läksid appi neljapäeval lõksu jäänud kaevuritele.

Neljapäeval hukkus kaks kaevurit Vorkutas asuvas kaevanduses toimunud plahvatuses ning 26 kaevurit jäi maa-alla lõksu.

Esimese plahvatuse ajal oli maa-all 110 inimest, kellest 80 päästeti. Kaks hukkus ja kaheksa inimest sai vigastada.

Päästemeeskonnad on üritanud maa-alla jäänud kaevureid päästa, kuid seni tulutult ning täna toimus kaevanduses järjekordne plahvatus, milles hukkus omakorda kuus inimest, kellest viis olid päästjad.

Ametivõimude teatel pole enam erilisi võimalusi maa-alla lõksu jäänud kaevureid päästa, kuna neil hakkab lõppema hapnik.

Jaga artiklit

10 kommentaari

V
Van Ames  /   10:04, 29. veebr 2016
Viimastel andmetel 36 hukkunut.
Olen ise selles kaevanduses käinud ZIL mmz ga sütt vedamas kui 82- 84 Vorkutas aega teenisin stroibati autoroodus 41705.
Põnevad ajad olid, meie väeosa kompleks oli endine tsoon.
Nii üllatav kui võib tunduda siis vähemalt meie roodus dedovstsina kui selline puudus, küllap sellepärast et seal m...ap.r s..i polnud. Kõik keskvenemaa poisid ja mina ainsa eestlasena ja üks leedukas. Lahe teenistus oli seal, ei anna võrreldagi Arhangelski Mirnõi 6 kuu utsepkaga mis oli maapealne põrgu ja kus pidid iga sekund valvel olema , kui tahtsid ellu jääda :(
N
no  /   09:10, 29. veebr 2016
Kõik kes alla jäid on hukkunud. Uued plahvatused ja põlengud. Hukkusid ka kuus päästemeeskonna liiget. Kurb. Juurdlus alles hakkab käima, kui vesi on tulekahju kustutanud.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis