Eesti uudised

Ajaloolane: teatud hulk teemasid peaks olema rahvahääletuse eest kaitstud

Õhtuleht.ee, 27. veebruar 2016, 20:09

37 KOMMENTAARI

d
demokraatia eesti moodi/ 29. veebruar 2016, 12:31
Ligi:
Ei mingit rahvahääletust. MEIE ei saa lubada, et rahvas vale otsuse vastu võtaks!
k
kumb/ 28. veebruar 2016, 15:46
nimekiri ei tohiks olla 2,5 meetrit pikk?! Loodetavasti mitte see,mille üle on võimelised otsustama vaid meie poliitikud tänu oma jumalikele annetele!
r
Rusikareegel / 28. veebruar 2016, 15:37
Toimiva demokraatia puhul tuleb raahvahääletusele panna kõige enam kirgi üleskütvad teemad. Antud juhul on Eestis nendeks nn homoseadus ja Islamimaadest ohustava invasiooni teemad.
Kuna aga mõlemad on juba EL-s ülimalt heakskiidetud või siis kokkulepitud teemad - mingit referendumit ei tule.
o
Olev/ 28. veebruar 2016, 11:57
Selle liitriigi rahvas ei saa korraldada rahvahääletust isegi selles küsimuses,et kas mulgikapsaid võib valmistada ka kodustes tingimustes :)
a
aga/ 28. veebruar 2016, 15:04
miks peaks, iga hääletus läheb palju maksma, oleme nii rikkad?
j
järjekordne jääkelder/ 28. veebruar 2016, 11:18
pikhof’id räägivad suure suuga, kuidas rahva kaasamine on vajalik, aga kõikide teemade kohta ikka nagu ei tohiks võimalust anda, nagu nt seaduste vastuvõtmine. ikka nemad otsustavad, mis teemad rahvakõlbulikud...
teie – pikhofid, mikserid, rõivad...- olete teenrid ja teenite rahvast. praegu see veel nii ei ole, aga riigijuhtimise sisu peab muutuma.
sõnastame teema teie jaoks siis nii: kui rahva jaoks vale seadus vastu võetakse ja selle seaduse kohta rahvahääletus korraldada on teie jaoks liiga tühine liigutus – korraldame rahvahääletuse selle riigikogu koosseisu pädevuse kohta, kes vaenulikku seadust jõuga läbi surub.
a
aga sina tahaks,/ 28. veebruar 2016, 15:05
et korraldataks näiteks rahvahääletus, mitu korda tohid peldikus käia?
j
järjekordne jääkelder/ 28. veebruar 2016, 17:39
Ja nii avalikult teatadki, et rahvas, see on lambad???
j
Juku/ 28. veebruar 2016, 10:50
Kui vaadata, milliseid "Lambaid" rahvas on valinud otsustajateks Toompeale, kahtlen rahva otsevalimise pädevuses
j
jusss/ 28. veebruar 2016, 10:22
Kisub nagu Toompea diktatuuriks või????
k
kui lugeda,/ 28. veebruar 2016, 15:06
iga päev, kui palju superlolle kommentaare on, siis niisugustele ei tohiks küll hääletamise võimalust anda.
m
mõtlik/ 28. veebruar 2016, 10:18
Kui ma ei eksi, siis kunagi mainis üks tänaseks Brüsselisse tõusnud tegelane, et rahvas olla selleks liiga rumal , et otsustada.
Otsustamiseks on niisiis meie rahvas liialt rumal, aga uuseestlaste tekitatud jamasid kinni maksma sobib ideaalselt?
Need selliste väljaütlemiste autorid ei ole demagoogid , sest demagoog oli vanas Roomas austatud
oraator ja õigustatult rahva juht. Tänased tegelased on pigem redistest ahnurid.

e
Enn/ 28. veebruar 2016, 09:30
Palju tehakse 90% rahva tahte vastaselt. Näiteks Eesti-Vene piirilepinguga maade ja merede kinkimine. Aga las koerad = Eesti rahvas hauguvad, karavan läheb ikka omatahtsi edasi.
e
Ennukesele/ 28. veebruar 2016, 15:31
Isiklikult küll ei igatse tagasi neid Narva-ja Petseri-taguseid lagastatud maid. Meil jääb maa üha tühjemaks, kuid mõne arvates nagu ikka veel oleks puudus. Teiseks on väga tõenäoline, et mingit piirilepingut Venega üldse ei tule - Vene Riigiduuma ei võta seda isegi arutamisele.
Paraku peame siis leppima praeguse kontrolljoonega; kuid parem seegi kui üldse midagi.
"
"esindaja"?/ 28. veebruar 2016, 09:28
"teatud hulk teemasid peaks olema rahvahääletuse eest kaitstud"?
Ja kes kaitseb sellisel juhul rahvast nende "teadjameeste" otsuste eest?
Egas need teadjamehed ise omate hakka oma kokkukeeratud vigu kinni maksma.
Rahvas ju maksab ka need käkid täiega kinni.
Arvan , et rahvas peabki igas asjas ise otsustama ja kui otsustab valest ,siis ju ka maksab !
Need rahva esindajad pole muud kui täissöönud puugid , kes absoluutselt millegi eest enestele vastutust ei võta.
k
kodanik/ 28. veebruar 2016, 10:34
Teema oli otsedemokraatiast. On mõned teemad, mida ei ole lihtne mõistlikult otsedemokraatia korras otsustada, sest need on seotud riigisaladusega (saladus võõrriikide eest!) ja julgeolekuküsimustega, mis vajavad kas kiiret otsustust või jällegi teatavat salastatust võõraste eest. Üldised suundumused ning põhimõtted saab küll igas valdkonnas rahvahääletusele panna.
r
rahvatarkus/ 28. veebruar 2016, 15:09
lolle on alati rohkem, kui tarku, miks sa arvad, et lollidele tuleb anda otsustusõigus, et lollisti otsustada?
s
selles see asi/ 28. veebruar 2016, 07:28
ongi, et rahvale ei selgitata lahti otsuseid miks ja millle jaoks need head on. peale selle ei taheta ,et rahval üldse oma arvamus oleks. ega muidu ei määra rahva tuleviku 101 tegelast.
R
..../ 28. veebruar 2016, 08:49
Rahvalt peteti võim välja 1992, nüüd ei ole nad rohkemat kui hääletajad, keda regulaarselt "valimistega" lollitatakse, kus on vaja ainult valimiste toimumist, kvoote ju ei ole, ja hääletada saate vaid parteide kandidaate. Isegi kui rahvas otsustab mitte osaleda valimistel loetakse parteide esindajate häältega valimised toimunuks ja võim võetakse ikkagi! Need on lõksud, järjest, mis ei lase kunagi rahva tahtel enam võimule pääseda, kuni ei muudeta valimissüsteemi ja ei hakata reaalselt rahvalt nõusolekut küsima otsute tegemiseks. Infoajastul rääkida referendumite korraldamise keerukusest ja kulukusest on absurdne. Petistel on ehk keeruline, aga mitte ausatel inimestel. Püütakse muidugi teemat tabuks kuulutada, aga see ei lähe ka enam läbi. Rahvas peab hakkama oma huve selgelt, valjult ja avalikult väljendama, sest kõik vaikimised loetakse nõusolekuks!
Kuidas sa seletad rahvale, et me teeme nii kuidas meil kästakse massoonide, vabamüürlaste templirüütlite jt käsulinidest lähtuvalt. Rahva arvamus ja huvid ei huvita absoluutselt mitte kedagi, kohalik rahvas on siin ainult segavaks faktoriks. Miks muidu soositakse väljarännet, õõnestatakse inimese toimetulekut, tehakse kõik, et laste kasvatamine oleks maksimaalselt suur risk peredele? Maksudega puuakse rahvas ja kohalikud ettevõtjad üles. Referendumid ainult segaks ja paljastaks sellise hävitustöö läbiviimist, kui rahva tahe on risti vastupidine kõigile otsutele. Üle 80% nõuab juba referendumite korraldamist, sõltumata parteilistest eelistustest. See on absoluutselt kõige kriitilisem teema Eestis.
k
kas pole märganud,/ 28. veebruar 2016, 15:10
et siin kommivad fanaatikud, kas niisugustele on üldse võimalik midagi lahti seletada?
i
Imelik/ 28. veebruar 2016, 07:14
Loogiline ju, et igat teema üle ei saaks rahvas otsustada: kui taolised kommenteerijad hääletavad nagu siin alatihti neid lugeda on, mis siis saab? Inimkonnale ja Horros hääletavad?
i
isegi väga imelik/ 28. veebruar 2016, 09:33
Kas sa siis arvad , et need"kui taolised kommenteerijad hääletavad nagu siin alatihti neid lugeda on, mis siis saab" ei olegi siis Eesti rahvas?
Sellisel juhul oleks Vana neitsi Maarjale pühendatud Maa pärisorjus vaja kiiresti ausse tõsta. Siis on teada ,kes oskavad hääletada ja kelledel pole üldse õigust oma suukest lahti teha.
k
kodanik/ 28. veebruar 2016, 10:42
Rahva hulgas on alati olnud teovõimetuid, hullusid, psühhopaate jne. Ja demokraatia just takistabki sellistel võimu haarata. Rahva enamus nimelt ei ole ei hullud ega psühhopaadid, rahvas ei ole haige. Ja kui ongi, siis on rahva asi omale tervenemise tee valida või harakiri üle otsustada. Ei ole ühel inimesel või väiksel grupil õigust kohut mõista.
k
Küsija/ 28. veebruar 2016, 06:51
Miks kommentaarid kohe välja ei tule ja vahest ei tule üldse. Kas see on ka mõni vildakas demokraatia ilming.
o
ohoo/ 28. veebruar 2016, 06:48
Kas sellel ajaloolasel on ka nimi või on see mõni valitsuse käepikendaja. Meil pole riigis rahvahääletust olnudki, isegi presidenti ei saa rahvas valida. Demokraatiast on meie riigis küllimelik arusaam.
k
KillaH/ 28. veebruar 2016, 08:11
No kui sa vähegi jõuaksid pealkirjast kaugemale lugeda, siis esimeses lauses leiaksid ka nime. Nime omakorda googeldades leiad üsna palju infot tema kohta. Seega jääb ,sul oma ainsaks tööks otsustada ,kas on tegemist ReF'ide käepikendustega, või mitte.
e
eh/ 28. veebruar 2016, 06:23
see on õige, et rahvahääletusele ei saa panna kõike, milles on tekkinud probleemid.
Aga õigemast õigem on see, et kui tekivad vastuolud ja vaidlused, siis tuleb ikkagi iga küsimus (rahva)hääletusele panna, kuid hääletada peavad saama vaid need, kes on ennast Õhtulehe kommentaariumides soojaks rääkinud ja iga päev kõike kommenteerides lahkavad. Kas tõepoolest on keegi targem otsuseid tegema kui Õhtulehe kommijad? Olgu neil otsustusõigus.
r
Rahva hääl on jumala hääl?/ 28. veebruar 2016, 02:33
Nii et sellised "pisiasjad" nagu näiteks teisest, vaenulikust kultuurist pagulaste massiline vastuvõtt, ümberrahvatamine ning igasugu kooseluseadused ei peakski kuuluma rahva hääletuse alla?
Meie poliitikud on aga sedavõrd veendunud, et rahvas on üldse täielik lambapeade kari ja ei saa mitte kui miillestki aru, seega ei pea ega ole võimelinegi mitte millegi üle otsustama. Kuid väljapääs on lihtne. Sest jumal tänatud, on olemas erilised jumalast väljavalitud ja eriti kõrgete teadmistega õnnistatud poliitikud. Vaid nemad, suured ja targad isakesed teavad kõike. Ka seda mida rahvas vajab ning mida mitte.

r
Rahvas avaldab arvamust ja nn. valitsejad on nurgas palvetamas./ 27. veebruar 2016, 22:21
Anname-aga eestlaste maa ja rahva tahte ELi otsustada. Ilves alles kiitles, et pisirahvana saame olla ka suured (midagi taolist oli vist aemunud peas). Praegu oleme suures osas ELi ripatsid ja keda tasub "kiita?".
m
muidugi ei sobi rahvalt miskit küsida/ 27. veebruar 2016, 21:58
MEIE; RE liikmed , otsustame ise,mis neile rajakatele meeldib. Kuna oleme saanud honorari ja majanduslikku abi,siis pabulitskid tulevad . Meie ei hakka ometi rahva pärast häbi tundma,rahvas pidagu oma musid kinni.
k
kodanik/ 27. veebruar 2016, 21:22
Kui valitsus on nii rumal,et laseb pagulased Narva,siis on narvakatel moraalne õigus paluda abi jõetaguselt riigilt,sest ükski narvakas ei taluks Kölni oma linnas.
r
Reformar/ 27. veebruar 2016, 21:10
Muidugi peaks kõik teemad olema ainult meie otsustada.
j
Jaan ka ARVAB...../ 28. veebruar 2016, 10:20
aga REFORMI ERAKOND EI LASEGI -----KA HARITUID INIMESI OTSUSTAMA:: MIS REFERENDUMIST SIIS SELLISTE OINASTEGA RÄÄGIME,,
a
A/ 27. veebruar 2016, 20:42
Kaitstud peaksid olema mitte teemad ,vaid suvaliste migrade osavõtt referendumist
e
28. veebruar 2016, 07:29
EL vormistab kõik illegaalid kodanikeks ja Eestil ei jää mingit võimalust otsustada, kes on kodaniks ja kes mitte, selline leping on juba olemas Junckeri allkirjaga EL poolt. See anonüümne ajaloolane esindab massonide jt rahvusriikide hävitajate huve, aga mitte mingil juhul eestlaste huve.
i
28. veebruar 2016, 08:54
Ikka on nimi olemas selle ajaloolasel, aga see ei muuda kommentaari sisu. Ausalt öelda mind nimi ei huvitagi, olgu või Rooma paavst, kui selline seisukoht juba on välja öeldud siis on ta oma huvid juba määratlenud.
v
Vanasõna/ 28. veebruar 2016, 08:58
Kes maksab, see tellib ka muusika!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee