(Margus Ansu/Postimees)

Euroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti sõnul on pagulaste Türgi-Kreeka ning Liibüa-Itaalia rändeteede kõrval arenemas ka Venemaad läbiv suund, mis võib lisaks Norrale ja Soomele hakata otsest mõju avaldama ka teistele Euroopa Liitu kuuluvatele Venemaa naaberriikidele Eestile ja Lätile.

"Seni on põgenikud liikunud Venemaa kaudu peamiselt Norrasse ja Soome, kuid pole mingit tagatist, et edaspidi ei võidaks neid suunata ka Eestisse ja Lätti. See nõuab ka Eestilt valmisolekut," lisas ta.

Paeti sõnul on Venemaad läbiv suund võrreldes seniste peamiste põgenike teekondadega kõige turvalisem, sest sel teel ei tule ületada merd. Samas on vastamata küsimus, kuidas need inimesed Venemaale on sisse saanud, arvestades Venemaa tõsist piirikontrollirežiimi. Ka pole tõenäoline, et nad reisivad läbi Venemaa Norrasse ja Soome ilma kõrvalise abi ja korralduseta.

"Samas on Venemaa põgenikele turvaline riik ning ELi ja Venemaa vahel kehtib ka isikute tagasivõtuleping, mis puudutab ka kolmandatest riikidest pärit inimesi, kes on ELi jõudnud Venemaa kaudu. Seega on põgenikel võimalik varjupaika taotleda ka Venemaalt," sõnas Paet.

Jaga artiklit

24 kommentaari

P
Pange piirid kinni  /   07:02, 28. veebr 2016
mis te tukute ,antke tukki illegaalidele, kas ei oska või ei taha
O
Ott  /   06:57, 28. veebr 2016
Paet ajab ikka oma jama, millest pole kellelgi kasu. Kas ta on juba Ukraina teemast üle saanud. Kõige naljakam on see, et temaga pole keegi kunagi arvestanud aga rahakott on pungil, mis viga hämada.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis