Eesti uudised

Ametiühing: päästeamet peab tänavu koondama 14 inimest

Toimetas Kristin Aasma, 26. veebruar 2016 23:52

36 KOMMENTAARI

t
tom/ 28. veebruar 2016 17:20
juhtpisitsioonidelt köigepealt kommunistid -siis nende sabarakud minema ...lüüa,,,!
kui oli küüditamine,siis viidi kogu pere minema-nüüd peaks lööma toompealt ka kommunistid oma perekondadega minema ja ka brüsselist!
t
tom/ 28. veebruar 2016 17:15
riigikogust peaks aga lahkuma 50 liiget ja ilma moka kobinatta!seal on ka bvaja koondamist teha-milleks nii palju neid muidusööjaid sinna vaja on?valitsusest ka ministrieid minema-jätta kaks ainult -sese,ja välisminister!
l
loogik/ 1. märts 2016 13:50
Kõige õigem on siis vist Eesti Vabariik likvideerida -- saaks "puhta vuugi"
Ja Savikas Punile alluva kubernija pealikuks!
l
Lauri/ 28. veebruar 2016 10:18
milleks meile päästjad,arstid,politseinikud,õpetajad - kui meil on poliit proileritest exceli meistrid siis saab näidata pilti ilusana ilma neid ametikohti ülal pidamatta.
Odini sõdalased ka on tagajärg politseinike vähesusest, politsei madalad palgad tulem koonerdamisest poliit- ja bürokraatide ametikohtade jaoks.
a
A.H./ 27. veebruar 2016 23:37
Kui koondada hoopis kolm-neli kõrgemapalgalist parasiiti riigisektorist, siis alles jäänud raha eest (koos kõiksugu ümbrikupalkadega nagu seda esinduskulud, ametiautod koos sinna kuuluva kütusega jms) siis saab alles jätta 14 päästjat ja vaata veel teist samapalju juurde palgata, mis?
ä
ää/ 27. veebruar 2016 12:35
Huvitav kas päästjad valivad koalitsioonierakondi? Kui valisid, siis said mida soovisid.
Pagan küll riik, mida sa teed. Selline riigireform. Samas pannakse lõdva käega 100 miljonit EestiÕhku ja lisaks veel 40 miljonit mingisse kahlasse ärisse, mis nüüd EestiÕhu asemel tuli. Ja see on vaid üks näide. Koodnamis tasud ühele suurele riigiametnikule on ka suuremad, kui see 100 tuhat eurot säästu mis saavutatakse päästajate koondamisega. Täiesti arulage. Samas mida valid valimistel, seda saad. Nii on nad ju riiki õhemaks viilinud, sama malli järgi, juba palju aastaid, aga ikka valib rahvas selle tee.
t
to ää/ 27. veebruar 2016 16:21
Mis õhukesest riigist sa siin räägid - riik on meil nagu rasvamagu - riigi leival üle 200000 hinge . Ametid jm kontoorad otsast lõpuni mingeid toolinühkijaid täis . Seal koondamisluual ikka tööd küllaga
a
Ahoi?/ 27. veebruar 2016 21:04
Kus seda nähtud, et ametnikke koondatakse - nemad on igavesed! Ikka arste, õdesid, politseinikke, päästjaid jne.! Eesti vanasõna " mida külvad, seda lõikad" ilmutab end ükskord.
m
Milleks on Päästeametit vaja?/ 27. veebruar 2016 12:22
Igal ametil on juht, selle asetäitjad, nende sekretärid, autojuhid. Kõigil kabinetid, autod jne. Palgad kaugelt üle keskmise.
Kui Päästeamet kaotada, kaotavad need isikud ju töö. Kui suur kahju riigile! Ei saa omasid palgale võtta.
Raha pole! Tuleb koondada. Muidugi mitte eelpool nimetatuid, vaid rea lõpus olevaid. Nagu kassi saba raiumine! Töötagu vabatahtlikena, nad ju harjunud palgata elama.
s
Selge see,et/ 27. veebruar 2016 12:06
Kui töötud,pensionärid ja väikeses linnas ametnike suurem arv kui töötajaid üldse siis hakatakse koondama.
k
KOD/ 27. veebruar 2016 09:43
Koondamisruumi ja kokkuhoiukohti on päästeametis küllaga . Kogu süsteem on ju ülesse ehitatud 60 ndate sakas mudeli põhjal kuhu otsa liidetud nõukogudeaegne bürokraatiaaparaat . On ju kontoripool viimase 10 aasta jooksul ses valdkonnas ju 3-5 kordistunud . Keskkomandodes on päevasel ajal kontoripoole tööl 3x rohkem rahvast kui päästjaid ( kusjuures näiteks isegi koristaja pole ju päästeameti palgal - selle maksab rkas ) . Nii et siin kümmekond inimest koondada pole mingi kunst . Pealekauba on ju igasugu juhtidel toretsevad ülikallid mundrid ( vist üle 2000 eurose maksumusega ) ja dziibid . Siis on veel op.korrapidajaid terve armee ( +dziip ) , kuigi neid piisaks küll vaid 1 regiooni peale ( s.t. 4 regiooni + tallinn = 5 ) Siis on veel igal komandol pealik(+ auto) , kuigi üks pealik suudaks vabalt administreerida 3-5 komandot ( erinevate suurustega ju ) . Ka automeeskonnad on ajast ja arust - euroopas ammu juba 4 mehelised meeskonnad ( naljakas on see et ,meil seetõttu isegi päästeautode tellimine ju kallim - paljud tootjad pakuvad ju 4 istekohaga autosid ) , meil ikka 5 mehelised ( no mõnes väiksemas kohas on üle mindud juba 4 mehelisele , kusjuures mõnedes kohtades on juba ju skeem : 2 komandos , 2 kodus )
Nii et korrastamise ruumi on oi kui palju
m
M. / 27. veebruar 2016 14:15
Juhtide mundrid ei maksa kindlasti 2000€, see on ilmselge liialdus. Niipalju ei maksa isegi kogu vormikomplekt, sh tööriietus, talvejope jm.
Op. korrapidajad töötavad 24h graafikuga, ehk 5 inimest on vajalik selleks, et tagada eelpoolnimetatud graafikujärgne töö ühes regioonis. 1 inimene regioonis saaks tagada valmisoleku E-R 8-17.
Op. korrapidajate "armeed" kärbiti juba eelmisel aastal.
Meeskonna osa ei hakka sulle peensusteni lahti seletama, aga näiteks viieliikmelise meeskonna vajalikkus seisneb selles, et oleks meeskonnaliige ümberistumise võimekusega näiteks paakautole vm tehnikale.
t
to M./ 27. veebruar 2016 16:19
See suurte ninade mundri hind lipsas korra läbi , oli ka väiksemate ninade mundri hind ( jäi sinna 800 euri kanti )
Op. kor . pole vaja igasse maakonda - jutt on ju sellest , see ei tähenda et neid vaid 5 jääks - 5 ametikohta .
Paakautodel on tihti juhid eraldi olemas+ redeltõstuki juhid ( vähemalt keskkomandodes ) , eritehnika vennad saaks küll juba hiljem juurde kutsuda. Arenenud riikides see süsteem ju töötab
l
loogik/ 1. märts 2016 13:53
Suurte rindadega ja priskete õllekõhtudega politsei-ametnikud tuleks koondada -- nende mundritele kulub liiga palju materjali,

o
oh/ 27. veebruar 2016 09:28
Võtab sõnatuks ,mis siis järgmiseks?
a
aga ametnikkond?/ 27. veebruar 2016 08:48
Milline oli ametnike-reaalsete päästjate suhe 10 aastat tagasi, milline on see täna? Kui palju said palka Päästeameti juhid 10 aastat tagasi ja täna? Ajakirjanikud - uurige välja ja tooge rahva ette - olete teinud midagi head.
r
reku/ 27. veebruar 2016 08:44
Aga mis saab edasi ? 5..10 aastapärast. Tendens, et inimesed kolivad maalt linnadesse, ja edasi välismaale ju jätkub. Äkki likvideeriks Võru, Põlva ja Saaremaal täiesti päästeameti.
Arvan, et kõigeesmalt peaks koondama Taavi Rõvas koos refidega, kui suutmatuses oma tööülesandeid täitma.
METSAVEND / 27. veebruar 2016 08:37
Olukord on muutunud absurdseks kui ametiühing kes normaalses riigis peab seisma töötajate heaks kiidab ainult truualamlikult järgi ,et jah peab koondama .Mis puutub päästevöimekusse siis seda praktiliselt pole enam juba tänu eelnevale komandode sulgemisele ,samas on hea näide Otepää kus ei suudetud pölengut koheselt kontrolli alla saada .Sellest saadakse aru ,et maksumaksjaid ei jätku aga räägime ja tegeleme pöhjusega miks ei jätku .Tegelik pöhjus on lihtne ,sest riigis pole toimivat majandust ja närused palgad mille eest pole vöimalik elada ja tulemuseks on ,et inimene lahkub Eestist sinna kus makstakse inimväärset palka .Samas on Eestis probleemiks ,et paljud tööandjad ei taha ega kavatsegi maksta inimväärset palka ,sest lihtsam on maksta selle eest ,et ei pea maksma inimväärset palka .Huvitav on valitsuse arusaam ,et 24 miljonit euri on peenraha mille eest korraldati vabariigi aastapäeva pidu aga isegi päästeametile raha ei jätku ja kohe on her Tammearu järgi kiitmas ,et enda soe koht säiliks .Tuleb aru saada ,et riik ei saa küündima sinna pöhjamaade hulka kui pole normaalset toimivat majandust millega peavad kaasnema inimväärsed palgad .Praegune valitsus on muutunud diktaatoriks kus kehtib pöhimöte ,et vait olla ja mitte vastu rääkida ,sest ise hakand valitsuse eliit tahab rollotada ja ärmatada ning lisaks tegelda herjamisega ,et rahvas ei saaks aru mis toimub .Lisaks köigele tembeldatakse köiki venemeelseteks kes pole nöus praeguse valitsuse sihipärase rollotamise ja ärmatamisega .Tegelikult on olukord absurdne ,sest inimestest on tehtud tänu diktatuurile truualamlikud orjad pöhiline ,et ise hakanud eliit kes koosneb saamameestest saaks varastada riiki .
k
kuulekas/ 27. veebruar 2016 08:06
Kui ikka on antud käsk 14 ühikut koondada , siis distsiplineeritud juht nii ka teeb.
Käsuliini kiire ja korrektne täitmine tagab stabiilse palgatõusu.
n
no/ 27. veebruar 2016 16:12
14 venelast peaks leitama küll.
z
Z/ 27. veebruar 2016 08:00
Praegu juba annab see suur koondamine ja reformimine valusalt tunda. Väiksemates linnades puudub politsei patrull. Peab ootama vahepeal isegi tunde, kuniks teise piirkonna patrull kohale tulla saab. Ajuvaba. Selle aja sees on laamendav purupurjus pereisa oma naise-lapsed 100 korda surnuks peksnud ja maja maha põletanud, sest ka päästeametit ei ole... Haige teema ja ajab harja ikka kohutavalt punaseks. Makse tõstetakse iga aasta, aga raha ikka ei ole. No enam aru ei saa, kuhu see raha läheb ja mida sellega tehakse. Selles riigis muutub elamine varsti ikka täiesti mõttetuks. Ja siis nad seal üleval räägivad, kui hea elu meil siin Eestis ikka on...
t
tark josing konjuktuurist/ 27. veebruar 2016 07:54
Maaelu vaibub, koole suketakse. Ehk oleks vaja vähendada ka mõttetute ministeeriumite , instituutide ja ametkondade personali, rääkimata relvastuskuludest.
k
Krt/ 27. veebruar 2016 07:14
Oleks rsk minu teha läheks toompeale laamendama see on lihtsalt ajuvaba .tahaks kohe väga sitasti öelda.
o
ole/ 27. veebruar 2016 07:32
oma sõnadega ettevaatlik. Taavi annab su kohtusse.

k
kodulehelt/ 27. veebruar 2016 07:06
Esiteks, palju võib veel koondada? Ilusad sõnad VÄHEMALT ja ÜLDJUHUL
66 riiklikus komandos on pidevalt valves vähemalt 3 inimest. Vabatahtlikus komandos on üldjuhul koduses valmisolekus 2 inimest, kes reageerivad 1 kuni 15 minuti jooksul. Riiklik komando reageerib kutsele ühe minuti jooksul.
s
See ametkond koondab taas ja edaspidi veelgi. / 27. veebruar 2016 06:29
Kas saab koondada ka Toompelt? Ei saa, aga saaks ikka, kui nad oleksid (...rattad all) rahvamehed/naised.
s
see teeb / 27. veebruar 2016 05:46
siis rahas kuskil 100 000 eurot "kokkuhoidu" aastas... sel aastal on riigikogu liikme palk 3444.-.... + 30% kuus. et siis 4500 eurikut. 54 000 aastas... kaks muidusööjat saavad sama palju raha kui 14 päästjat teenivad... see on tase ja kokkuhoid.
k
Kes oskab ytelda/ 27. veebruar 2016 04:24
kuhu kulutati 24 miljonit nn synnipäeva puhul mis loppkokkuvottes oli siiski tagasihoidlik.
t
teadja./ 27. veebruar 2016 03:22
Ma ei saa aru, mis on toimub Eesti riigis.
u
uhke/ 27. veebruar 2016 08:09
Hea ka , et sinusugused aru ei saa. Nii saab tavaeestlane rahulikult elu nautida.
t
teadjale/ 27. veebruar 2016 08:23
ma vastan sulle. mida vähem maksumaksjaid seda rohkem koondamisi. rahvast e i ole raha ka ei hakka olema. nii see on.
i
inimkonnale/ 27. veebruar 2016 02:18
Õpetussõnad 22:Saalomoni tarkus
1 Aus nimi on kallim kui suur rikkus,
hea kuulsus on parem kui hõbe ja kuld.
2 Rikas ja vaene kohtuvad,
Issand on loonud need mõlemad.
3 Tark näeb hädaohtu ja poeb peitu,
aga rumalad lähevad edasi ja saavad nuhelda.
4 Alandlikkuse ja Issanda kartuse tasu
on rikkus, au ja elu.
5 Okkad ja paelad on valeliku teel:
kes jääb neist eemale, hoiab oma hinge.
6 Juhata poiss ta tee peale,
siis ta ei lahku sellelt ka vanas eas!
7 Rikas valitseb vaeste üle
ja laenaja on laenuandja ori.
8 Kes külvab ülekohut, lõikab viletsust
ja tema viha vits saab otsa.
9 Kes on helde, seda õnnistatakse,
sest ta annab oma leivast kehvale.
10 Aja pilkaja ära, siis lakkab riid,
lõpeb tüli ning teotus!
11 Kes armastab südamepuhtust
ja kelle huuled on armsad,
selle sõber on kuningas.
12 Issanda silmad valvavad tunnetust,
aga ta kummutab petise sõnad.
13 Laisk ütleb: „Väljas on lõvi.
Tapab mind viimaks keset turgu.”
14 Võõraste naiste suu on sügav haud:
keda Issand on hukka mõistnud, see langeb sinna.
15 Meeletus on seotud poisi südamesse,
aga karistusvits saadab selle temast kaugele.
16 Kes rõhub viletsat, et rikkaks saada,
ja kes annab rikkale, sellele tuleb vaesus.
k
Kle käi prse/ 27. veebruar 2016 07:11
Mul on sit auguni su jurast.
s
sulev/ 27. veebruar 2016 01:39
jääb arusaamatuks, miks meil peab olema igavenehunnik riigikoguliikmeid, miks peab olema hunnik ministreid, kes peale targutamise midagi ei tee.viimasel ajal muud ei kuulegi , kui pankrott, inimesed on rahatud aga valitsus paneb miljonitega vastuvõttu üles
j
just nagu/ 27. veebruar 2016 11:31
s
selge ,koondatakse KÕIK,kes oskavad/ 27. veebruar 2016 00:11

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee