Eesti uudised

Ametiühing: päästeamet peab tänavu koondama 14 inimest (36)

Toimetas Kristin Aasma, 26. veebruar 2016 23:52
Päästjad tulekahjulFoto: Stanislav Moškov
Päästetöötajate ametiühingu teatel peaks päästeamet sel aastal koondama 14 inimest ja kui kokkuhoid tuleb päästjate arvelt, tähendab see reaalse abi kättesaadavuse vähendamist.

Maksumaksjaid jääb vähemaks ja järjest rohkem inimesi kolib maalt linna, selle trendiga peab arvestama oma tulevikuplaanides ka kogu Eesti turvalisuse valdkond, vahendas ERRi uudisteportaal "Aktuaalset kaamerat".

Samal teemal

"Vaadates täna siseministeeriumi eelarve vajadusi, mis on suurujärgus 100 miljonit lisaks juurde baaseelarvele, ja vaadates seda, millised on meie võimalused jälgides majanduskasvu ja muid näitajaid, siis on selge, et seda summat me ei näe," kommenteeris siseministeeriumi asekantsler Hannes Kont ja lisas, et tuleb radikaalselt hinnata, millisel viisil politseid, päästet ja kiiremat abi suudame endale lubada.

"Kindlasti on vale väita, et päästeamet hakkab massiliselt kasutama koduvalve süsteemi ja maksab päästjatele ainult 10 eurot valve eest. See on sulaselge vale ja kinnitan, et nii see ei ole ja see pole Eesti seaduste järgi ka võimalik," lisas päästeameti peadirektor Kuno Tammearu.

Samal teemal

26.02.2016
"Kõva vene "matiga" rääkisin, noh. Jah, võibolla on see ebaviisakas, aga pole keelatud!"
25.02.2016
Kaitseväe paraadi ilkuvalt kommenteerinud rühmavanem on saanud medali inimese päästmise eest