(TIINA KÕRTSINI)

Vabariigi aastapäeval küsis president Toomas Hendrik Ilves oma kõnes, miks on nii, et kui Eesti ei tule soovitud kujul välja, siis on ikka süüdi keegi teine. See on õigustatud küsimus, sest inimesed otsivad alati süüdlast. Kui miski on kehvasti, hakatakse esimese asjana mõtlema, kelle poole saaks näpuga näidata.

Vahel näib, et eestlased ei suuda kuidagi ohvrirollist välja tulla. Jah, meie minevik pole alati kõige roosilisem olnud ja praegugi pole paljude inimeste elu Eestimaal meelakkumine. Ent pidev süüdlase otsimine ei aita keeruliste olukordade lahendamisele kaasa. Aitab hoopis see, kui me ise midagi ette võtame, selle asemel et end haletseda ja vastutust kellegi teise kaela veeretada.

Kindlasti on meie riigil kitsaskohti ja puudujääke nagu igal teiselgi riigil. Sama kindel on ka see, et paljud asjad on meie enda kätes ja vastutusalas. Kõiges ei ole süüdi riik, valitsus või pahatahtlik naabrimees. Midagi saame me kõik parema Eesti eest ära teha. Silmakirjalik oleks kogu vastutus kellegi teise kaela veeretada.

Jaga artiklit

15 kommentaari

A
Ajaloolane  /   10:05, 28. veebr 2016
teatud hulk teemasid tuleks rahvahääletuse eest kaitsta (artikkel ÕL-s) Närviline kisa Odini ümber.Presidendi valimine rahvahääletusele - rahvale ei anta võimalus midagi ära teha.
K
Kodanik  /   22:45, 27. veebr 2016
Armetu mõla armetult pugejalt.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis