Foto: Ardo Kaljuvee
Õhtuleht.ee 26. veebruar 2016 15:37
Täna pärjati Estonia talveaias ajakirja Kodukiri kodukonkursi "Aasta kodu" võitjad. Võidukoduks sai Tallinnas Nõmmel ajastutruult taastatud hilisjuugendlik hoone, mis varem oli aastaid seisnud õige omanikuta. Kodukirja peatoimetaja Malle Pajula sõnul muutus sõjajärgselt väikesteks korteriteks jaotatud maja Sirje Agani ja Uku Liive käe all jälle õdusaks koduks. See väärtustab omaaegset kodukujundust, kuid seob selle tänapäevaste mugavuste ja detailidega.

”Pererahvas käis kodu õige renoveerimise nimel lausa Kunstiakadeemias täienduskursustel, ” ütles Pajula.

Aasta Kodu žürii liikme, K-rauta sisekujundaja Merike Hirvoja sõnul on võidukodus aukohal väärikad ajaloohõnguga detailid: elegantne juugendmööbel, kalasabamustriga parkettpõrand, ehedad pottahjud, klaasitud uksed. Huvitava detailina toob sisekujundaja välja ka tapeetidel ja kardinatel korduvaid mustreid.

Kaunimate kodude loojatele andis auhinnad üle proua Ieva Ilves. Proua Ilves lausus auhindade üleandmisel, et hea ja turvalise kodu loomine on väga oluline ning märkis, et Eesti on nüüd ka tema kodu. Ta lisas, et väga tähtis on toetada ka neid, kellel ei ole oma kodu.

Traditsioon, et ajakirja Kodukiri auhinnad annab üle presidendi abikaasa, sai alguse juba president Rüütli ametiajal.