Eesti uudised

Eesti ohvitser juhib ÜRO Liibanoni vaatlusgruppi 

Õhtuleht.ee, 26. veebruar 2016, 14:25
Foto: Eesti Kaitsevägi
Täna võttis Lõuna-Liibanonis Naqouras peetud tseremoonial ÜRO vaatlusmissiooni UNTSO Liibanoni vaatlusgrupi juhtimise üle kolonelleitnant Vitali Lokk.

"Oleme ÜRO ja UNIFILi silmadeks Lõuna-Liibanonis. Järgmise kaheteist kuu jooksul tahan hoida siin piirkonnas rahu koostöös UNIFILi, Liibanoni armee ja teiste ÜRO organisatsioonidega," ütles kolonelleitnant Lokk tseremoonial peetud kõnes. "Me peame jätkuvalt süvendama koostööd nii teiste UNTSO vaatlusgruppidega ja UNIFILi üksustega kui ka inimestega, kes Liibanonis elavad, sest koos oleme tugevamad."

Kolonelleitnant Lokk tänas UNTSO vaatlejaid, kes pidevalt patrullivad sinisel joonel ja ütles, et tänu vaatlejate tööle saavad elanikud nii ühel kui teisel pool sinist joont elada rahus.

Kolonelleitnant Loki teenistuskoht, UNTSO Liibanoni vaatlusgrupi staap asub Lõuna-Liibanonis Naqouras. ÜRO vaatlusmissiooni UNTSO Liibanoni vaatlusgrupis teenib üle 50 kaitseväelase 22 erinevast riigist. UNTSO missioonil teenib neli Eesti ohvitseri, kaks neist Liibanoni vaatlusgrupis ja kaks Golani vaatlusgrupis Iisraelis.

Alates 1997. aasta märtsist on Eesti ohvitserid osalenud sõjaliste vaatlejatena ÜRO vaatlusmissioonil UNTSO (United Nations Truce Supervision Organisation) Lähis-Idas. Eesti vaatlejad teenivad vahetustega Iisraelis ja Liibanonis. Aastane teenistus sisaldab patrullimist, vaatluspostide mehitamist ja tööd staabis. Korraga on ÜRO missioonile lähetatud kuni neli ohvitseri. ÜRO esimene vaatlusmissioon UNTSO on loodud 1948. aastal ülesandega jälgida Iisraeli ja nelja naaberriigi - Egiptuse, Jordaania, Liibanoni ja Süüria rahvusvahelistest lepetest kinnipidamist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee