Eesti uudised

Kaitseväe paraadi ilkuvalt kommenteerinud rühmavanem on saanud medali inimese päästmise eest (28)

Õhtuleht.ee, 25. veebruar 2016 23:32
Foto: Alar Truu
Päästeametist vallandatud rühmaülem Sergei Menkov tõi mõned aastast tagasi tulemöllust välja eaka mehe, milles eest pälvis Elupäästja medali.

Päästeameti ajakiri Häire 112 kirjutas oma 2014. aasta numbris, kuidas päästekomando rühmapealik Sergei Menkov ja meeskonnavanem Andrei Zapalov päästsid Tallinnas Köleri tänaval põlenud kolmekorruselise puumaja kolmandalt korruselt akna kaudu kaks inimest.

Tulekahju oli maja teise korruse korteris ning kolmandal korrusel asunud vanem meesterahvas ja naisterahvas ei pääsenud enam trepikoja kaudu majast välja.

Olukord oli kriitiline, sest tulelõksu jäänud inimesed tulid küll maja akendele, kuid korrus allpool asuvast põlevast korterist tõusis tihe suitsusammas ning inimesed olid akendel mürgise suitsu sees.

Menkov ja paigaldasid kaks tõmberedelit ja ronisid inimestele appi. Menkov tõi akna kaudu alla vanema mehe ja Zapalov päästis naise. Sealjuures pidi Zapalov tegema redelil veel ohtliku manöövri, kuna päästetaval naisel oli pea allapoole.

Andrei Zapalov pälvis selle teo eest Elupäästja III klassi medali ja Menkovile annetati Elupäästja II klassi medal.

Neljapäeval ületas Põhja päästekeskuse Ida-Harju päästepiirkonna rühmapealik Sergei Menkov uudisekünnise aga sellega, et filmis 24. veebruaril päästeameti autost mööduvat paraadi ning kommenteeris nähtut ilkuvalt ja alandavalt.

Menkov postitas venekeelse video Facebooki, kus see osutus väga populaarseks. Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu teatas, et Menkov vallandatakse ebaväärika käitumise pärast ning kogu meeskonna suhtes alustatakse distsiplinaarmenetlus.

Samal teemal

10.04.2018
Ringkonnakohus: vabariigi aastapäeva paraadi mõnitanud endine päästeametnik vallandati õigustatult
02.02.2017
Paraadi mõnitanud päästja tahab kohtus hüvitist
26.01.2016
Ametiühing: päästeamet peab tänavu koondama 14 inimest
25.01.2016
SKANDAAL PÄÄSTEAMETIS: rühmapealik avalikustas video, kus mõnitas töö ajal vabariigi aastapäeva paraadi