Maailm

Euroopa Liidu referendum ajab Suurbritannia valitsuse lõhki (6)

Tiina Tamman, London, 26. veebruar 2016 06:00
KONKURENDID: Mullu mais peetud parlamendivalimistel esinesid populaarne Londoni linnapea Boris Johnson (vasakul) ja Suurbritannia peaminister David Cameron (paremal) mõttekaaslastena. Tänavu 23. juunil peetavale rahvahääletusele lähevad nad aga konkurentidena. Boris Johnson pooldab Euroopa Liidust lahkulöömist ja David Cameron paigale jäämist.Foto: Reuters / Scanpix

Lõhe Suurbritannia valitsuses ei ole veel saanud silmanähtavalt vaenulikku ilmet, ehkki peaminister David Cameron on andnud korralduse, et Euroopa Liidust lahkulöömise eestvedajad ei saa enam kõiki valitsusdokumente kätte.

Ka ei lubata nende alluvatel oma ülemusi abistada lahkulöömiskõnede ja muu taolise materjali ettevalmistamisel. Kui ametnikud tahavad lahkulöömist toetada, siis tuleb neil praegune amet maha panna.

See on küllaltki karm käsk, ent küllap on Cameron siiralt löödud, et kaks tema head sõpra, justiitsminister Michael Gove ja samuti valitsuskabinetti kuuluv Londoni linnapea Boris Johnson ei tunnista tema Brüsselis saavutatud kokkulepet ülejäänud 27 Euroopa Liidu liikmesriigiga nii heaks, et toetada riigi jäämist Euroopa Liitu ning on agaralt asunud vastaspoolele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.04.2016
Suurbritannias läheb põnevaks
11.04.2016
Peaminister Cameron astus lõksu
25.02.2016
Juhtkiri | Must pilv Euroopa tuleviku kohal
20.02.2016
Paet: Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust võib tekitada doominoefekti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee