(Tiina Kõrtsini)

Kui president suutis oma kõnega lati ületada, siis Rõivas ei ajanud seda mitte maha, vaid jooksis lihtsalt selle alt läbi. President Toomas Hendrik Ilvese kui ametist lahkuva mehe sõnavõtt ei suutnud tõenäoliselt väga paljusid inimesi kõnetada, sest see jäi pigem ümmarguseks ning ajakirjanikelgi oli tegemist tsitaatide leidmise ja väljatoomisega. Tõsi, kõne oli oluliselt sõbralikum ja rahumeelsem kui varasematel aastatel, selle eest plusspunktid, sest president peabki olema rahva rahustaja ja tasakaalustaja. Samas tuleb nentida, et kui president on eelnevad üheksa aastat tegelenud valitsuse poliitika õigustamisega, ei päästa seda mainet ka ametiaja viimane aastapäevakõne.

Halvas mõttes üllatuse pakkus aga reformierakondlasest peaministri Taavi Rõivase poliitiline hämamine ja kummaline püüd siduda praegust valitsust ja riigi ülesehitamist põhjamaadega. Rõivases lööb välja justkui komnoore ennastunustav kihutuskõne ilusamale homsele – kuigi kõik tõsiasjad räägivad vastupidist keelt. Madalaima reitinguga peaminister soovib juhtida innovatiivset riiki, kuigi meie teadus- ja arendusvaldkonna maht SKPst on napilt 1%. Vahe põhjamaadega suureneb, mitte ei vähene. Rõivas soovib põhjamaist heaolu, aga maksusüsteem on ikka nagu Vene Föderatsioonil. Ta tahab põhjamaist majandust, aga meie ekspordivõime otsib juba 10 aastat uusi turge. 

Meeleheitlik oli soov siduda valitsuse töö nooruslikkusega (Kelly Sildaru), tarkuse ja väärikusega (Arvo Pärt) ja heaolu ning rikkusega (põhjamaad). Rääkimata propagandistlikust Keskerakonna ja EKRE sõimamisest. Peaminister tegi puhta PR-kõne, kust ei vaadanud vastu mure Eesti rahva tegeliku olukorra ja tuleviku pärast, vaid poliittehnoloogia.

Lahkuvale Ilvesele võib teha kõne eest pai, aga istuvale peaministrile pakun valge paberi. Palun vabastada peaministri ametikoht Eesti rahva ja riigi parema tuleviku huvides.

Jaga artiklit

11 kommentaari

A
arvamus  /   16:38, 26. veebr 2016
sm.Karilaid.kui mõni mees ei ole kõnemees,võib ta olla tegijamees.Tegija peaminister on kõigist
endistest peaministritest üle.Nüüd ei ole enam see aeg,kus vabrikud töötasid aastast aastasse ja
töölised valmistasid ühte operatsiooni aastast aastasse.Sellisel töömeetodil nagu keskerakond
õigeks peab ei arene teadus ega majandus.Taavi Rõivas annab vabad käed,kui tooted enam ei
vajata ja ei osteta,läheb firma pankrotti ning riik ei pea neile töökohti looma.Pankrotis firma
peab eluga kaasa minema ja looma uued töökohad,mida turg vajab ja mille kaupa ostetakse.
Keskerakond hakkaks nagu nõukogude korra ajal töökohti looma,kus tööd tehakse,ilma,et
elu muutustega kaasa minnakse.Sellepärast ongi kapitalislik kord maailmas juhtival kohal,et
tuleb pidevalt uuendusi ja uut tehnikat kasutusele võtta.Savisaar kui hakkaks riiki juhtima,paneks
majandusele kohe pidurid peale ja sellele järgneks katastroof.
T
tõdemus  /   11:14, 26. veebr 2016
President hoidus vihakõnest opositsiooni suunas, sest riigilaeva kreenis oleku ajal seda teha on ebatavaline.Rõivas oma pühade eesetes väljaastumistes tõhutas taas Vene kaarti ja Keskerakonna ja EKRE riigireetmist.Kui mees on nii väge ja rammu täis, siis likvideerige ükskord need erakonnad ja pange juhtkond kinni ja hüljake üle poole Eesti elanikkonnast, kes neid parteisid toetavad.Näidake eeskuju inimsõbralikule Euroopale, et mingit demokraatiat ja kodanikualgatust ei saa olla, ega tule

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis