Repliik

Andres Herkel | Presidendi kriitikaga valitsuse suunal võib nõustuda (4)

Andres Herkel, Vabaerakonna esimees, 25. veebruar 2016, 18:03
 Teet Malsroos
Ma ei arva, et riigi sünnipäev peab tingimata kõnevõistlus olema, aga kui peaministri ja presidendi sõnumid kõrvuti panna, siis oli president parem.

Toon esile ühe detaili, millest tegelikult sõltub meie riigi igapäevaste otsuste tõhusus. Peaminister Rõivas andis mõista, et uue aja poliitika nõuab rohkem kompromisse ja vähem peaministri karmi kätt. Küllap ta tunnetab, et olukord, kus valitsus ei suuda mitme kuu jooksul kokku leppida ühe euroametniku nime ning mitmed muudki olulised otsused venivad, on pehmelt öeldes hapu.

President Ilves heitiski valitsusele ette aeglust ja nõrkust, öeldes samas, et kui ikka konsensust ei ole, siis tuleb otsida muid lahendusi. Näiteks võtta valitsuse otsus vastu hääletamise teel. Olen presidendiga päri. Hääletamine valitsuses ei saa olla mingi halb „vana aja poliitika“, pigem viib hoopis krooniline otsustamatus meid tagasi hiilivasse brežnevismi.

Põhimõtteliselt puudutas presidendi kõne kahte olulist ohtu meie tulevikule. Esimene on see, kui Euroopa koostöö mureneb ja teine on see, kui me ise oleme mökud. Nõustun, et pöördeline aeg annab võimaluse eeskätt nutikatele ja julgetele. Minu meelest on selline aeg juba käes, aga julguse ja eriti poliitilise julgusega on meil asi kehvem.

Julgust varjutab soov kaua võimul olla ja Reformierakonna muutumine administratsiooniparteiks. Teiselt poolt jälle ei pruugi mõnes küsimuses väga dramaatiliste ja äärmuslike seisukohtade võtmine olla mingi julgustükk, vaid pigem ühiskonna lõhestamine lühiajalise kasu nimel.

4 KOMMENTAARI

p
poi 27. veebruar 2016, 09:06
selle mõttetu erakonna kahepalgelise juhi nõustumine või mittenõustumine ei huvita õigeid eestimeelseid kodanikke.
ä
ätt. 26. veebruar 2016, 08:14
President on sõnadega mille poisid paberile pannud nagu õige mees aga tegusid pole ette näidata.Ainult üks on,kuidas maksumaksja raha eest Lätis ehal käis.
Loe kõiki (4)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee