(LAURA OKS)

Rõivase ja Ilvese aastapäevakõned kinnitasid minu valimiste järel öeldud mõtet: nad veel kiunuvad meie käes. Rõivas kasutas aastapäevakõnet selleks, et teha teraapiat enesetunde parandamiseks ja valas kõik läbikukkunud peaministriameti tõttu hinges oleva sopa välja opositsiooni pihta. On väga ohtlik ja murettekitav, kui peaminister asub parlamentaarset opositsiooni demoniseerima ja peab valitsuse suhtes tehtud kriitikat tõestuseks selle kohta, et me oleme välisvaenlase käsilased. Selline mõtteviis on omane just nimelt Putini Venemaale, mida Rõivas tahab meile kangesti kaela riputada.

Ühtlasi näitas ta end võimeka vandenõuteoreetikuna, joonistades valmis eriti keerulise skeemi, mida pole küll kuidagi võimalik tõestada, aga mis aitab ära selgitada kõik tema läbikukkumised. Rõivase vandenõuteooria järgi tegeleb Konservatiivne Rahvaerakond rahvuslikkust teeseldes Keskerakonnale sihtmärkide ettemängimisega, et siis kremlimeelsed keskerakondlased saaksid meie püstitatud teemadega võidelda ning nii oma populaarsust suurendada ja praeguse valitsuse kukutada. Võimalus, et keegi teeb poliitikat oma veendumustest ja rahvuslikest huvidest lähtuvalt ei mahu Rõivase rikutud mõtteviisiga peakesse nagunii ära.

Ilvese kõne peale tahaks küsida, et kas ta on kaks aastat jääkeldris elanud, et ei tea, mis Eestis ja maailmas toimub? Suurem osa kõnest oli loomulikult multikultipropaganda ja eestlaste siunamine selle eest, et me ikka tahame edasi olla eestlased. Kuid seal oli minu meelest ka paar väga murettekitavat kohta. Ta kritiseeris valitsust selle eest, et see ei tegutse piisavalt jõuliselt, kuid eelkõige tahaks ta näha, et valitsus tegutseks jõulisemalt oma rahva vastu. Nõuded, et kooseluseadus tuleb lõpuks jõustada ja immigratsiooniküsimuses välissurvele järele anda, on ju üleskutsed, et valitsus läheks vastu suurema osa rahva tahtele.

Nii Rõivas kui ka Ilves halavad, et meie poliitiline vastasseis on läinud tigedaks ja teravaks, aga ei paista mõistvat, et selle on nad ise tekitanud, soovides läbi suruda demokraatia põhimõtetega vastuollu minnes seadusi, millele rahvas ägedalt vastu on. Nad on mürgitanud Eesti poliitilise õhustiku ja on selle teravaks ajanud.

Jaga artiklit

139 kommentaari

K
Kraaklejad  /   14:54, 27. veebr 2016
Oli kooliski üks kraakleja ja tülinorija poiss, kes tahtis pidada end liidriks. Kord sai ühel teisel klassivennal tema ülbusest villand ja pani rusikad käiku. Oh seda pilti, see suur kraakleja ei olnud võimeline mitte vastugi ründama, pigem jooksis ära. Pärast sellist õppetundi muutus ta vaoshoitumaks ja ei norinud teiste kallal!

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis