Foto: Alar Truu
Rainer Kerge 24. veebruar 2016 23:57
Artur Talvik, riigikogulane ja filmimees

„Kontsert oli väga kihvt, oli tunda heade tegijate head kooskõla. Eesti ajalugu jutustati väga huvitavate detailidega.

Näiteks see oli põnev, kuidas ka saal pandi kaasa mängima – saali kuulus laemaal tõmmati äkki justkui laest ära ja viidi seina peale. „Saaremaa valsi“ kaks versiooni olid täiesti nauditavad – see bluusilik või jatsulik versioon ikka väga meeldis mulle.

Kõik need maakaardid oli väga kihvtilt kokku mängitud... Kaljustelikku vimkat oli mõnusalt sees, metafoorid toimisid.

Mulle tundub, et need vabariigi aastapäeva kontserdid, kus Kaljuste käsi ühel või teisel moel mängus, on alati olnud kuidagi mõjuvamad.

Mina paneks kontserdile tubli viie, ma olen väga rahul.“

Ago-Endrik Kerge, lavastaja ja endine riigikogulane

„Ma olen väga pettunud, et tõsieestlasena – jutumärkides! – ei saa ma ütelda ühtegi halba sõna. Kontsert oli väga terviklik, mõtestatud, läbi mõeldud: mida ja kuidas ja kui palju esitada. Selle eest pean nii-öelda tõsieestlasena ütlema kahjuks: „Aitäh tegijatele!“

Mina vaatasin kontserti küll televiisoriekraanilt ja kindlasti see pilt, mida mina nägin, erines mõneski mõttes sellest, mida nägi saalisistuja, aga oma elukutsest tulenevalt ma tundsin seda vaeva, mis on ettevalmistuse taga olnud ja see vaev kandis vilja.

Kontsert näitas Eestit läbi aegade ja ajalookaardid, mis lugu raamistasid, viisid minu kui vaataja mõtted tagasi sellele, et oi-oi-oi, seda Eestimaad, küll on siin ikka vett ja vaeva ja vilet nähtud – ja on elatud edasi, ja elame edasi.“

Eiki Nestor, riigikogu esimees ja melomaan

"Kuna mul on Eestis oma kindlad lemmikmuusikud ja Kadri Voorand on üks nendest, siis muidugi oli kontsert minu jaoks imeilus. Tema vokaalsed võimed ja musikaalsus on võrratu ja ta näitas seda täna väga veenvalt.

Üllatus oli see, et paljuski oligi kontsert Kadri peale üles seatud ja kui su lemmikartist on sellise piduliku päeva kontserdi peakangelane, siis on see ju suurepärane.

Kogu kontserdi ülesehitus oli selline… kuidas ma ütlen… kui kontserdi lõpus läheb silm ikka märjaks, siis ei ole midagi teha – läks hinge!

Kontserdi idee oli lihtne: oleme uhked ja tublid eestlased, kes saavad aru, et maailm meie ümber on murelik, kuid sellegipoolest usume me endasse ja nii oleme me võitmatud!"