Eesti uudised

Telerahvas pühade ajal ei maga: kui pole otseülekanne, siis tehakse proove ja pannakse kaameraid paika (1)

Kristiina Tilk, 25. veebruar 2016 06:00
ÜLEKANDEBUSS: Mati Linnamägi on töötanud telebussis ligi 50 aastat. Ülekandebuss KamAz, milles ta täna toimetab, on toodud 1987. aastal Leedust ning ehitatud 1997. aastal ringi ülekandebussiks. Tehnikat on tolle aja rahakursi järgi kokku 16 miljoni eest. Foto: Stanislav Moškov

Kell on pool kuus hommikul. Tallinnas on tuuline. Õnneks ei saja. Linnasüdames valitseb vaikus, vaid üksikud taksod saalivad ringi. Paljud on aga juba tööl. "Pühad on kõige kiirem tööaeg. Appi on palutud ka osa juba pensionile jäänud inimesi," ütleb ERRi produtsent Lii Kuldmäe.

Ehkki vabariigi aastapäeva esimene pidulik sündmus on riigilipu heiskamine Pika Hermanni torni 24. veebruaril päikesetõusu ajal, ei puhka televisioon ka pühale eelnenud lühendatud tööpäeval. Just siis algavad suuremad ettevalmistused – laiali veetakse kaablid, kaamerad saavad paika ja piirdeaiad neid kaitsma.

Vabaduse väljakul on see ülesanne usaldatud leedulastele, kes mitmel varasemalgi aastal oma ERRile oma abikäe ulatanud. "Meil ei ole endal nii palju ülekandejaamu," selgitab Kuldmäe ja lisab, et põhjus, miks just leedukad, on selles, et igal aastal tehakse hange ja just nemad on selle kaks korda järjest võitnud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25.02.2016
Vabariigi sünnipäev ETV+’is: mis Estonia, otseülekannet saab teha ka stuudiost

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee