Galeriid

GALERII | Vaata, kuidas kaitseväe soomukid paraadiks puhtaks pestakse! (12)

Mattias Tammet, 23. veebruar 2016 17:31
See isend on juba pestud. (Parempoolne pole soomuk.)Foto: Mattias Tammet
"Kuniks nad siin territooriumil on, on nad minu omad," muigab Tallinna Linnatranspordi AS-i väravavalvur, kui sisenemislubade olemasolu kontrollib. "Tema omad" on täna mitte ainult bussid vaid ka kaitseväe soomukid, mis homme paraadile veerevad.

Eemalt näevad soomukid isegi puhtad välja, aga kaitseväelased vangutavad pead - nii ei saa. Sestap on nii soomukid kui muu tehnika toodud paraadi eel Tallinnasse Kadaka teele, kus asub Linnatranspordi peakontor - ja bussipesula. Ja mis üks soomuk ikka on, kui mitte soomustatud buss? 

Pesu käib käsitsi ning ei erine eriti busside pesust (tõsi, soomukil on oluliselt rohkem nurki ja keerulisi kohti). Kõigepealt kannab pesija masinale šampooni, laseb sellel korraks liguneda ning peseb siis surveveega maha. Ehkki inimesed seda enamasti ei näe, pesevad kaitseväelased ära ka masina katuse. 

"Paneme kuumvaha ka?" naerab üks kaitseväelane. See, tõsi, soomukite pesupaketti ei kuulu. Samas oleks sellest vaat et isegi abi, kuna enne paraadi peavad masinad läbi poriste tänavate kohale sõitma ning täna tehakse läbi ka paraadi proov. 

Samal teemal

24.02.2016
Paraadi ees­riide taga: kuidas näeb iseseisvuspäev välja soomukis istudes

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee