Maailm

Rootsi kohus mõistis naise röövinud arsti kümneks aastaks vangi (2)

Õhtuleht.ee, 23. veebruar 2016, 14:42
Rootsi arst Martin Peter Trenneborg (vasakul) koos advokaadiga kohtus. Mees mõisteti inimröövi pärast 10 aastaks vangi.Foto: Reuters / Scanpix
Rootsi kohus mõistis naise röövinud ja teda korduvalt vägistanud arsti kümneks aastaks vangi. 

Martin Peter Trenneborg (38), kes röövitud naisterahvast tema jaoks ette valmistatud punkris kuus päeva luku taga hoidis, mõisteti kohtu poolt süüdi röövimises, vahendas BBC.

Samal teemal

Trenneborg tunnistas, et ta naise röövis, kuid et ta oleks teda vägistanud, seda nn Rootsi Fritzl eitas. Mees kavatses röövitud naise spetsiaalselt ehitatud punkrisse jätta aastateks.

 Mees ja tema ohver tutvusid Stockholmis eelmise aasta septembris, kui ameeriklast teeselnud mees naisele šampanja ja kingitustega koju külla läks, uimastas ta šokolaadiga kaetud maasikatesse süstitud Rohyupnoliga ning pani ohvrile pähe vanuri kummimaski, et teda tundmatuna 560 kilomeetri kaugusele Kristianstadis asuvasse punkrisse transportida.

Kuritegu tuli välja, kui ta kuus päeva hiljem käis ohvri kodus Stockholmis mõningaid asju toomas ning avastas, et naine on kuulutatud tagaotsitavaks. Ta sundis naist pöörduma politseijaoskonda, et kinnitada, et temaga on kõik korras. Naine aga rääkis politseile tegeliku loo ning Trenneborg arreteeriti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee