Eesti uudised

Kaja Kallas: Eesti huvides on seista selle eest, et Schengen säiliks (35)

Toimetas Jane Saluorg, 23. veebruar 2016 14:04
Foto: Vallo Kruuser/Delfi/Eesti Ajalehed
Täna esitleti Euroopa Parlamendi siseturu ja tarbijakaitse komisjonis esialgset  hinnangut, kuidas mõjutaks Schengeni alas piirikontrollide taastamine Euroopa Liidu ühisturu toimimist. Europarlamendi saadik Kaja Kallas kirjutab oma blogis esitletud uuringust ja arutab, mida tooks kaasa Schengeni kadumine nii Eesti kui ka Euroopa majandusele.

Kallase blogipostituse põhjal on migratsioonikriisi valguses piirikontrolli taastanud näiteks Norra, Rootsi ja Saksamaa kõikides oma piiriületuspunktides. Põhjuseks on toodud rahvusvahelist kaitset otsivad inimesed - nende liiga suur sissevool. 

Kallas kirjutab, et hetkel on õhus võimalus,et kõik Schengeni riigid taastavad kuni kaheks aastaks piirikontrollid. Euroopa Parlamendi uuringute keskuse uuringu järgi tähendaks piirikontrollide taastamine aga tohutuid kulutusi, õõnestaks viimase 20 aasta ülesehitustööd ja oleks suur oht ühtsele turule ja EL-i integratsioonile.

Kaja Kallas toob oma blogis välja, et Eesti huvides on Schengeni säilimine. Kallas kirjutab, et Schngeni kadumine oleks Eestile raskete tagajärgedega - Eesti kui avatud majandusega riik vajab kasvuks võimalust teistele turgudele müüa ja teenuseid osutada. Samuti on suur hulk inimesi, kes töötavad väljaspool Eesti piire.

Samal teemal

05.03.2016
Eurokomisjon lubab Schengeni ruumi taastada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee