Täna esitleti Euroopa Parlamendi siseturu ja tarbijakaitse komisjonis esialgset  hinnangut, kuidas mõjutaks Schengeni alas piirikontrollide taastamine Euroopa Liidu ühisturu toimimist. Europarlamendi saadik Kaja Kallas kirjutab oma blogis esitletud uuringust ja arutab, mida tooks kaasa Schengeni kadumine nii Eesti kui ka Euroopa majandusele.

Kallase blogipostituse põhjal on migratsioonikriisi valguses piirikontrolli taastanud näiteks Norra, Rootsi ja Saksamaa kõikides oma piiriületuspunktides. Põhjuseks on toodud rahvusvahelist kaitset otsivad inimesed - nende liiga suur sissevool. 

Kallas kirjutab, et hetkel on õhus võimalus,et kõik Schengeni riigid taastavad kuni kaheks aastaks piirikontrollid. Euroopa Parlamendi uuringute keskuse uuringu järgi tähendaks piirikontrollide taastamine aga tohutuid kulutusi, õõnestaks viimase 20 aasta ülesehitustööd ja oleks suur oht ühtsele turule ja EL-i integratsioonile.

Kaja Kallas toob oma blogis välja, et Eesti huvides on Schengeni säilimine. Kallas kirjutab, et Schngeni kadumine oleks Eestile raskete tagajärgedega - Eesti kui avatud majandusega riik vajab kasvuks võimalust teistele turgudele müüa ja teenuseid osutada. Samuti on suur hulk inimesi, kes töötavad väljaspool Eesti piire.

Jaga artiklit

35 kommentaari

A
armas  /   14:33, 24. veebr 2016
jumal, anna inimesele peale rahahimu ka mõistust!
A
Arvamus  /   10:47, 24. veebr 2016
Ei saa aru sellest kramplikust Schengeni kinnihoidmisest!!! Selle asemel, et muretseda üksikutel kordadel kuskil piiril dokumendi ettenäitamisest, on ju nagunii enamus nesit riikidest olnud sunnitud tänaseks sellesama "reziimi" kehtestama iga vähemagi suurema ürituse toimumisel. Igale suuremale võistlusele ja rahvakogunemisele minnes tuleb läbida oluliselt rangem kontroll kui piiril. Tihti pole lubatud isegi seljakotiga enam tsooni siseneda. Võrreldes piirikontrolliga on see hoopis rohkem tavainimese senist rahulikku igapäevaelu mõjutamas!!!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis