Eesti uudised

Õnnetusse sattunud politseinik poleks tohtinud alarmsõitu teha

Teet Teder, 23. veebruar 2016 06:00

63 KOMMENTAARI

g
gregor/ 25. veebruar 2016 08:05
kulla kaasliiklejad,vaadake neid tattnokkadest mente,nad on omal ajal koolis tüdrukute poolt tagakiusatud kusipüksid,eriti need kaalubusside nn. ekipaazid.raskeveokeid aetakse taga intensiivsemalt kordades kui kurjategijaid.ja teate miks,pätt ütleb mendile täpselt millises koolis ja klassis tema võsuke käib ja millal ta vanaema juurde maale viiakse,ning millises toas ja voodis tema võsuke seal magab.ja lõpuks tuleb ju pätti veel ka meie kõigi raha eest ülal pidada.aga siin on asi lihtne-pead veoki kinni ja midagi leiad kindlasti,mille eest trahvida.ning loomulikult maksad sa selle trahvi ära,kuna muidu ei ole võimalik oma tööd jätkata.as.eest vabariigi seadused on sellised.nüüd on võetud uus suund mentide poolt-veoki tuuleklaasil ei tohi olla midagi liigset,armatuurlaual ei või olla lisalaudasid-vaadake nende mentide endi busse ja nende esiklaasidest väljavaadet.need on igasuguseid lällareid ja kola täis topitud,et ma üldse imestan,kuidas nad sealt üldse midagi välja näevad,oi läks meelest-nad ei peagi sealt eriti välja nägema,kuna skodad ajavad neile ju rekkaid ette.see on koomiline ja üsna masendav mida need nn.võimuesindajad maanteedel korraldavad.mingu parem kujategijaid püüdma ja korda looma aga seda nad kardavad teha eelpool nimetatud põhjustel-aga siin on töömees üksinda ja teda on sel tattninade kambal hea ja turvaline peedistada.
k
Korralagedus/ 24. veebruar 2016 15:40
Politseinik ei saagi tõõülessandeid tehes vastutada tavainimese kombel. Politseiniku töö eeldab sunni ja jõu kasutamist. Kui politsei kaht viimast ei kasutaks, siis poleks sellisel institutsioonil mingit mõtet. Ametnik, kes õigusrikkujat kinni pidades mõtleb sellele, et pean pärast kinnipidamist vastutama õigusrikkujale tekitatud vigastuste eest, ei lähegi õigusrikkujat kinni pidama. Inimeste suhtumine on kummaline. Ootame politseilt mingit ebamaist ja operatiivset tegutsemist aga pärast kukume süüdistama. Veel kummalisem on riigi suhtumine. Senikaua, kui midagi juhtunud pole on kõik ok. Kui aga riigi teenistuses oleva ametnikuga on mingi jama, siis riik põõrab esimesena selja. Ja ometi oli politseiniku tegevus suunatud riigis valitseva õiguskorra kaitseks. Ka politseinike puudulik väljaõpe ning kaadri komplekteerimine tont teab millistest näitajatest lähtuvalt on riigi tegemata tõõ.
Samuti see, kuidas operatiivsõiduki roolis saab olla mees, kes pole vastavat koolitust läbinud. Või sõidavad kõik, kellel parajasti aega on. Kui nii, siis on tegu ilmselge korralagedusega ja ülemate mahavõetud kuppude kõlin peaks kostma kaugele. Peale Mathias Rusti Moskva lendu kaotas pagunid 600 kõrgemat ohvitseri, kaasaarvatud kaitseminister....
m
Minu arvates / 24. veebruar 2016 01:38
on probleem eelkõige selles, et riik on võtnud hoiaku vabastada politsei igasugusest vastutusest. See tekitabki karistamatuse tunde ja see omakorda vastava käitumise.
a
AA/ 23. veebruar 2016 22:02
Iseenesest ei erine see, mida siin politseinik tegi, mitte millegi poolest sellest, millega kevadel keegi Gregor hakkama sai. Mõlemal oli viimane mõte tõenäoliselt enne pauku täpselt sama - kui nüüd vajutan, siis ehk kuidagi lipsab läbi. Ainuke erinevus on, et ühel trehvas palju rohkem kannatanuid olema.
j
ja/ 23. veebruar 2016 19:38
Seelle PPA pisivarga Saapa-Klapi-Elmari kultuur politseis rullib!
Mehed on ülbed nagu ülemus!
j
Juhtus sarnane avarii.../ 23. veebruar 2016 18:58
....politsei vedas kinnipeetavaid, sain napilt pidama, tagumine auto mitte ja põrutas tagant otsa. Politsei tuli vasakult, tahtis sõita otse vasakule pööravast reast, valgusfooriga reguleeritud ristmik. Pani enne ristmikku sireeni ja vilkurid peale ja kui pauk oli ära käinud, siis vahtis lolli näoga ja sõitis edasi. Täesti müstika :/
j
Juula/ 23. veebruar 2016 18:31
Mõni päev tagasi oli pealkiri, et sõiduautojuht sõitis ette alarmsõitu teinud politseibussile. Kas sellega on nüüd JOKK või?
m
Ment rsk/ 23. veebruar 2016 16:36
Miks on kaamera ees tava inimene kui kurjategija ja nüüd üks nolk ment teeb surmasõitu nii kaasliiklejatele ja vangidele(kahtlustavatele)(Savisaarele näiteks.Pole mingit seletust,ei vabandust kas ei ole tegemist järje kordse mätsimisega.

s
Sander/ 23. veebruar 2016 16:12
" Miks politseinikud kinnipeetavatega kihutama pidid? Vastust veel ei ole,"- küll näete, üsna varsti tuleb vastus, mis vaja.
v
veteran/ 23. veebruar 2016 13:49
Vana sohvrina olen märganud, et just need tattnokk- pollarid, kes tegelikult peaksid vahtralehega sõitma, ongi hirmkõvad tegijad. Töömeestel-autojuhtidel pigistatakse mune, trahvitakse pisemagi eksimuse eest, sentimeetri ja sekundiga, grammi ja kiloga mõõdetakse sinu ränkraske töö eest trahv kaela. Kui palju on meie riigis autojuhte ja kui palju politseinikke, avariidesse satub neid viimaseid väga sageli. Kui mina teeks oma tööd nii nagu politsei, oleks ammu olnud avatud paar uut surnuaeda.
T
..../ 23. veebruar 2016 15:51
Täiesti õige jutt. Ma küsiksin siin lisaks veel, et huvitav, millist või milliseid kategooriaid need superrallitajad juhilubades omavad ja kui palju on neil juhistaazi? Kui neil on ainult B kategooria, millisest juhistaazist me räägime? Opertiivautoga võiks, ja peaks ikka sõitma kutselised ja staaziga juhid, mitte mingid piimahabemed.
m
23. veebruar 2016 16:46
Ma usun, et enamustel patrullpolitseinikel ongi ainult B-kat, healjuhul ehk teinud juurde motika omad ka vms. Nt Sisekaitseakadeemias on alarmsõidu koolituse läbimine kõigile kohustuslik. Juhul, kui mõnel kadetil juhiluba puudub, siis tehakse load kooli poolt ära ning pmst kohe otsa alarmsõidu koolitus. Peale seda saab pmst kohe patrulli minna (kui muidugi kõik muud vajalikud ained läbitud). Tegelikult on Eesti tingimused selle koha pealt üsna head võrreldes paljude muude riikidega, kus need koolitused on väga lühikesed ja hea, kui üldse korduskoolitusi tehakse.
I
...../ 23. veebruar 2016 18:54
Issanda pühamüristus.Pole ime, et nad avariisid siis teevad. Neid tuleb tegelikult veel tavaliselt sõitma õpetama aga mitte laskma vilkuritega kihutada, kes ei oska ju ette näha mingit ohtu. Need juhid ju peaks LS järgi sõitma vahtralehega! Sellekohased küsimused tuleks esitada tegelikult ministritele ja kõrgematele kraedele, huvitav, mida nad vastaksid sellele. Miks ei sõida ükski pol.auto vahtralehega, vilkurid ja sireen huugamas ha ha haa?
t
Tegelikult/ 23. veebruar 2016 13:28
Kõik eksivad, aga teatud kohtades ei tohiks eksida. Politsie ja meditsiin on sellised alad, kus eksimused peaksid olema küll välistatud (minimiseeritud).
i
Inimesest/ 23. veebruar 2016 12:30
saab ment aga mendist inimest enam ei saa
m
Mk/ 23. veebruar 2016 11:46
Linn on neid sinivalgete kaubikutega kauboisid täis
o
oleks koolitatud/ 23. veebruar 2016 11:41
a
asd/ 23. veebruar 2016 11:29
muideks, selle loo peale tuli mulle meelde, et nägin sikupilli bensiinijaamas olukorda, kus kiirabi sõitis läbi parkla ja bensiinijaama ja tahtis autode vahele minna. aga selleks, et viisakalt oodata, pani vilkuri sisse, trügis vahele ja siis lülitas välja. ehk kuritarvitavad oma ametikohtasid nad kõik tihti!
t
Tt/ 23. veebruar 2016 11:24
Tallinna kesklinnas oosel on ka niisugused sireenid, et kuku voodist valja. Kui aknast vaatasin, siis ikka politsei, kes kihutab peaaegu tuhjal tanaval sireenid peal. Oine sireenitamine ja samuti ka paeval on toesti hairiv. Minumeelest ainult kiirabil ja tuletorjel voiks sireeni lubada kasutada.
e
Ei saa aru!?/ 23. veebruar 2016 14:51
Meil oli selline arg vend tööl, kes igal võimalusel pillidega sõitis.
Põhjus oli väga lihtne- kui ikka pillidega tullakse, on pättidel ilmatuma aeg jalga lasta ja argpükstest pollarid saabuvad täiesti ohutule objektile.
See vana ajas teisi tõsiselt tigedaks, sest kui oli vaja vaikselt kohale hiilida, siis see tola pani IKKA lõpuks pillid peale!

m
miilits/ 23. veebruar 2016 11:07
i
Ikka sireeni/ 23. veebruar 2016 10:59
ja vilkuritega laps kooli, teine lasteaeda, naine arst juurde ja ämm turule.
s
See on küll vale!/ 23. veebruar 2016 15:12
Kuna kõik opsõidukid on juba oma 10 aastat GPS jälgimise all, ei saa nendega meetritki mingeid "oma sõite" teha.
Ka sellist lolli kommentaari positiivselt hinnanud ei saa just eriti targad olla.
p
23. veebruar 2016 21:55
paneb oma eidel käed raudu ja sõidavad...
o
Oh jessas!/ 23. veebruar 2016 23:39
Sind on nii korduvalt hullarisse sõidutatud? Raudus?
ä
ära puhu paska/ 24. veebruar 2016 15:18
politsei autodega sõidavad isegi nende naised poodi ja tagasi.
p
pärnakas/ 23. veebruar 2016 10:54
Möödunud aastal oli juhus kus teatri juures üle Pika tänava oli jalakäijatele roheline,mõni auto seal ka seisis juba ja ka mina hakkasin teistega koos üle Pika tn. südalinna poole astuma kui .......................äkki ilmus ülekäigurajale vilkuritega kiirabi! Kuna sireen ei tegutsenud siis oli tõesti ootamatu kiirabiauto ilmumine!! Ega jalakäijad,kui on roheline foorituli, ei vaata alati ringi kui ristmikul juba ka seisvaid sõidukeid! Hea oli,et oli väike ehmatus aga.................? Hiljem helistasin kiirabisse ja andsin märku,et sellisel suurel ristmikul oleks võinud ohutuse mõttes ka sireenid töötada! Vabandati ja lubati sellega arvestama! Ja nüüd politse auto! See peaks olema loomulik,et punase tule alt ristmikule sõites peaks SIREEN KA TÖÖTAMA! Vilkuritest jääb väheseks!!
x
XXX/ 23. veebruar 2016 10:43
Nendest peab eemale hoidma nagu pidalitõbistest.
h
hehh/ 23. veebruar 2016 10:36
Kus on mõistus kui "pimeda" nurga tagant sõidetakse ristmikule ette lootes vaid vilkuritele??? Ma südamest kahtlen, kas lihtlabasest alarmsõidu koolitusest selle venna harimiseks piisaks
n
Norman/ 23. veebruar 2016 10:50
Kuskil netiavarustes liikus ringi ka mingi pardakaamera video selle kohta. Selle järgi ei paistnud seal kusagil ristmiku pimedat nurka. Kokkupõrkes osalenud sõiduautost paremal seisis, mälu järgi, heledat värvi väike kaubik, mis ilmselt varjas sõidukijuhi vaatevälja paremale. Ehk sõidukijuht ei võinud, ei saanud, ega pidanudki nägema alarmsõidukit. Süü osas küsimust ei tohiks üldse olla.
V
..../ 23. veebruar 2016 15:36
Vaata, millise kiirusega see politsei auto tuli, pühamüristus, nagu lingukivi lendas üle ristmiku. Ja siin on nad küll kõik nagu uuesti sündinud, mida oleks neist järgi jäänud kui pollarid oleks selle hooga põrutanud sõiduautole küljepealt täiega sisse, ei ole kommenteerimist väärt?
n
Norman/ 23. veebruar 2016 19:49
Kõige hullemad tagajärjed ongi külgkokkupõrkel, ja jumal tänatud, et nii ei läinud! Aga nagu ma ehk ennist ebamääraselt viitasin siis süü osas ei saa siin isegi mingit vaidlust tekkida - alarmsõiduki juht süüdi!
i
Indrek2/ 23. veebruar 2016 10:20
Paluvad VABANDUST?!?! Aga mis siis kui tavainimene mendile otsa sõidab - kas siis PALUME KA VABANDUST või?
a
23. veebruar 2016 14:49
e
Epp-/ 23. veebruar 2016 19:49
f
fdfd/ 23. veebruar 2016 10:18
m
ma/ 23. veebruar 2016 10:16
ei tea päris täpselt mis toimub siin viimane aasta,aga olen üsna tihti näinud kuidas vilkuva rohelisega lükkab ment vilkurid tööle ning teiselepoole foori jõudes lülitatakse kenasti välja.....ega see pole saladus,et keskmine politseinik on koolis taga kiusatud natukene ebaintelligentsem võimunäitaja,aga,et seda kõike tehakse ka liikluses.....

e
ei miskit uut/ 23. veebruar 2016 10:16
Olen ise istunud politseiauto tagaistmel kui see kitsal linnatänaval 80kmh sõitis. Kui seda mainisin siis soovitati mulk kinni hoida.
a
alarmsöiduk./ 23. veebruar 2016 10:06
reegel nr.1.vilkurit ja sireeni kasutades on öigus rikkuda liikluseeskirja kuid PEAD TAGAMA LIIKLUSES OHUTUSE.kord aastas oli täiendöpe ja eksam.aga see oli 15 aastat tagasi ja päästeteenistuse juht oli autriteet.
n
Nagu .../ 23. veebruar 2016 09:54
krimi saadetes näha veetakse kinnipeetuid nagu loomi.Millal hakkab politsei ka politseid karistama ilma turvavöödeta sõidu eest?Mis saab avarii korral kui mõni kinnipeetu sandiks sõidetakse?
m
23. veebruar 2016 14:52
Ma pakun, et seal kambris võib neid sõidutada ilma turvavööta, kuid ilmselt sinna seatud ka max kiirus (50km/h või midagi sinnakanti nagu ka ju linnaliinibussidel - ka neil ei ole turvavöid sõitjatel ning ei peagi sellistel kiirustel bussidel).
e
eduard/ 23. veebruar 2016 09:51
siseminister tuleks ise kogemuste saamiseks tänavale ajada vahib seal kontoris,sügab mune ja koondab politseinikke,päästeteenistust ja nendele kahju tekitamine tuleb siseministeeriumil kinni maksta
k
kaarel/ 23. veebruar 2016 09:45
jälle Eesti Politsei kõverkäik,mitte kuidagi ei lähe ükski nädal mööda ,et see organ mingit käkki kokku pole keeranud,meil on ju ka palju igasuguseid metsateid,võsaääri kus nad võiks harjutada ja ohutuse huvides liigelda nad on vajalikud ,aga samas ka liiga ülbed,täissöönud mõned ka lausa mölakad
j
Juhan/ 23. veebruar 2016 09:44
kuidas sai alarmsõiduki rooli mundrikandja (riigi esindaja), kellel selleks õigust ei olnud ? kas selline teguviis ei ole karistatav ka siis, kui ei õnnestu avariid teha.
u
Urrr/ 23. veebruar 2016 10:42
Roolis võid olla aga e itohi alarmsõitu teha (vilkurid + sireen)
n
Nos/ 23. veebruar 2016 09:36
Vahet suurt pole. Sellist asutust ei usalda ammu ja neist mentidest peab kui pidalitõbistest eemale hoidma sest kui just ülekäigu rajal surnuks ei sõida siis su auto mõlgivad ikka ära..
t
traktoristid/ 23. veebruar 2016 09:17
Ma ei tea kuidas suures linnas,aga väiksemates kohtades on ikka veel palju neid politseinike kes kunagi olid majandites traktoristid,aga ei saanud sealgi hakama ja valik oli minna ainult politseisse tööle

r
reku/ 23. veebruar 2016 09:03
Kas ometi hakkab ka selles ametkonnas tekkima mingi sula.
h
hm/ 23. veebruar 2016 08:53
Vajadusel peab alarmiga sõitma, kuid ei tohi tekitada liiklusohtlikku olukorda. Seda politsei paraku tegi.
a
aVot/ 23. veebruar 2016 08:40
Sõiduautol oli vist samuti laia tagumikuga REF nagu ,,roosinupukesed,, , peale afääre ikka sitsivad riigipiruka juures.
a
ants to sadamast/ 23. veebruar 2016 08:36
ega sa ei tea ju,et jazz pesula taga on kainer?
a
Anton/ 23. veebruar 2016 08:33
Aga miks peaksid pisemad sellid mingitest seadustest kinnipidama, kui härrad ees kõigele sülitavad?
k
Kellamees/ 23. veebruar 2016 08:17
Et nende türnüfflitega rohkem juhtuks......, voiks ainuisikuliselt kraavi sõita ja seal tireleid teha.....!
Kui keegi küsiks......Miks nii vihane !?, võin vastata !
e
Edu kemplemisel/ 23. veebruar 2016 08:00
Asja uurimine hakkab venima kui eesli tatt, sama moodi on Tartus noore inimese surmaga lõppenud juhtum. Asi on seisma jäetud ja "kangelane" tööl tagasi, aga pidavat tundma ennast "väga halvasti". Tõenäoliselt peab puruks sõidetud autoomanik ise vaatama kuidas auto lapitud saab. Viga lüüakse julmalt 50 : 50 parimal juhul.
h
Huvitav/ 23. veebruar 2016 07:56
Miks juba kinni peetuid peab uldse alarmiga vedama? Ja veel sireeniga?
t
tohmu/ 23. veebruar 2016 08:57
Oleks siis sireen olnud.

b
Brunn/ 23. veebruar 2016 07:51
On kahte tüüpi politseid. Ühed on lambad.
23. veebruar 2016 08:18
Seal polegi inimesi, on vaid lambad.......!?
m
23. veebruar 2016 21:51
mul on iga lammas targem igatahes. mu naabritel ka.
a
ARVAN NII/ 23. veebruar 2016 08:21
POLITSEIL --OM VÕIMALIK KAHJUD ..AUTO OMANIKULE------Oma taskust KANNATAJALE KINNI
maksta ! !
i
iii/ 23. veebruar 2016 08:48
Kulla kommentaatorid. Enne kui tatti pritsima hakkata, tehke vahet politseil ja politseinikul. Kodutöö teile.
s
sadamast "Mustamäele"/ 23. veebruar 2016 07:42
..veetakse vaid piiril kinninabitud pagulasi. Sel sõidusuunal pole ühtegi teist objekti, kuhu sadamast tulnud "kinnipeetavaid" viia, kui et Harku kinnipidamisasutusse.
k
kaadrid otsustavad kõik/ 23. veebruar 2016 06:46
midagi sisulist ei juhtu, sest politseinikke on niigi vähe...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee