Maailm

Vanemate inimeste võimalus olla nutikam  (7)

Toimetas Jane Saluorg, 22. veebruar 2016 09:40
Foto: Doro
Täna algaval tehnoloogiamessil Mobile World Congresse tutvustab tehnoloogiatootja Doro nutitelefoni Doro 8030. Nutitelefon on mugav ja lihtsasti kasutatav ning mõeldud spetsiaalselt vanemale generatsioonile. Eestis tuleb telefon müüki märtsis.  

Doro uusimal 4G nutitelefonil on tootja poolt arendatud mitu uut mobiilirakendust, mis pakuvad täiendavat kasutajatuge. Seetõttu sobib telefon suurepäraselt ka neile, kel puudub varasem nutiseadme kasutamise kogemus.

“Aina rohkem seenioreid soovib saada osa uuemast tehnoloogiast, kuid takistusteks on see, et neil puudub varasem nutitehnoloogia kasutamise kogemus ning enamik nutiseadmeid ei vasta nende vajadustele ega oskustele,” rääkis Doro Põhjamaade ja Balti riikide piirkonnajuht Johnny Davou.

Davou sõnul aitab Doro nutitelefon probleemi lahendada, sest nõudlus nutiseadme järele kasvab vanemaealiste hulgas üha rohkem. Vastav uuring näitab, et praeguseks omab nutiseadet ligi 40 protsenti seenioritest ning arv kasvab selle aasta jooksul veelgi -  järgmise telefoniostuga plaanib nutiseadme hankida 60 protsenti üle 65-aastastest.

Doro 8030 aktiveerimisel avaneb küsimustik, mis näitab, kuidas kasutada maksimaalselt kõiki nutiseadme pakutavaid võimalusi. Neile, kes vajavad täiendavat tuge, on lisaks mitmed sisseehitatud rakendused. Mobiilirakendused on tähistatud nii ikoonide kui verbidega, mis annavad täpsemat infot rakenduse sisu kohta ja juhiseid telefoni kasutajale – näiteks “Helista” (Call) või “Saada” (Send) jne.

Eestis tuleb telefon müüki märtsi keskel juhtivate mobiilioperaatorite esindustes. Nutitelefoni eest tuleb välja käia 199 eurot.