Seljakotiga maailma | Blogid

Põhja-Korea lood, 9. osa: kaubanduskeskusest saab osta mööblit, kodutehnikat, riideid, ehteid… (18)

Liina Metsküla, 22. veebruar 2016, 13:06
Kahjuks kaubanduskeskuses mul pilti teha ei õnnestunud. See foto on aga tehtud ühest metroojaamas olevast putkast. Liina Metsküla
Põhja-Korea on ülivaene riik. Seda me teame. Mida ma aga peaksin arvama sellest, kui meid, välismaalasi, viiakse Pyongyangis uhkesse kaubanduskeskusesse?

Kaubanduskeskus oli kolmekorruseline ning seal oli poodlemas palju inimesi. Nagu ma alati Põhja-Korea kohta ütlen – ma ei tea, kes need inimesed olid. Kui nad kõik ei olnud näitlejad (mida ma südamest loodan), siis kohe kindlasti olid nad rikkad.

Aga räägin hoopis asjadest, mida müüdi kaubanduskeskuses. Esimesel korrusel oli suur toidupood, kus võis leida kõike, mida meiegi toidupoodides. Ainus, mis mulle silma jäi, oli puuviljade vähesus. Lettidel oli vaid õunu, mandariine ja banaane. Samuti oli piim tehtud pulbrist.

Jätsin mõned hinnad meelde eurodesse arvestatuna: pakk makarone oli umbes üks euro, kohv ja tee umbes neli eurot, kõikide puuviljade kilo ühe euro ringis.

Lettidel oli ka lääne tooteid, aga need olid korralikult kallimad kui meil ja kohalikest toodetest vähemalt poole kallimad. Toon näite: Garnieri meigieemaldaja on Eestis neli-viis eurot, seal aga umbes kümme eurot. Olemas oli ka näiteks Pantene šampoone, mille hinnad olid ligi kolm korda kallimad kui meil: umbes kaheksa eurot.

Põhja-Korea tooted olid aga euro ringis, mõned veidi rohkem.

Teisel korrusel oli riiete, jalatsite ja aksessuaaride osakond. Sealjuures olid hinnad üsna kallid ning riideid eriti alla 20 euro ei leidunud. Müügil oli ka kõiksuguseid mänguasju (suured mänguautod ja mänguloomad), jalgrattad, mööbel, sanitaartehnika. Hinnad võrreldavad meie omadega. Kuigi meie giidid kordagi kohalike palkade osas suud ei paotanud, siis räägitakse ju, et need on miniatuursed.

Milline põhjakorealane üldse jõuab osta sellest kaubanduskeskusest asju? Või ongi see olemas AINULT meile näitamiseks?

Ela minu tegemistele kaasa ka Facebookis!

18 KOMMENTAARI

m
mnjah 15. märts 2016, 18:14
tiba piinlik kohe seda sarja lugeda. ei ole kõige esimese nooruse esindaja..maailma ka näinud. aga kuidas nii lihtsakoeline ja -meelne saab olla. käia...
(loe edasi)
k
Käisin 23. veebruar 2016, 13:38
seal 1988. aastal... Tundub, et palju seal sellest ajast muutunud ei ole, kui juttu(sid) ja raamatuid lugeda. Raha (siis von'ide) kohta võin kinnitada...
(loe edasi)
Loe kõiki (18)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee