Maailm

Paet: Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust võib tekitada doominoefekti (33)

Õhtuleht.ee, 20. veebruar 2016 16:40
Foto: ARNO SAAR
Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet ütles, et Suurbritannia võimalik lahkumine Euroopa Liidust 23. juuniks kavandatava referendumi tulemusel nõrgestaks Euroopat oluliselt ning võib olla lahkumisarutelude pretsedendiks ka mõnele teisele ELi liikmesriigile.

Seal hulgas satub küsimärgi alla ka Suurbritannia enda terviklikkus, arvestades Šotimaa uut võimalikku iseseisvusreferendumit.

"Eilne ülemkogu oli ELi ja Suurbritannia kokkulepete saavutamisel oluline samm, kuid eelolevatel nädalatel tuleb ELi ja Suurbritannia koostöös leida täpsed lahendused Briti kodanike suurematele muredele seoses ELi arengutega, et saavutada referendumil Briti kodanike toetus riigi jätkamisele ELis. Samas on mitme ELi ja Suurbritannia kokkuleppe osa kinnitamiseks vajalik ka Euroopa Parlamendi heakskiit," lisas ta.

Paeti sõnul on praeguses maailmas kõigi ELi liikmesriikide jaoks oluline tugev ja tõhusalt toimiv Euroopa Liit, et seista vastu riskidele ja julgeolekuohtudele ning olla konkurentsivõimeline rahvusvahelises majanduses.

Samal teemal

26.02.2016
Euroopa Liidu referendum ajab Suurbritannia valitsuse lõhki

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee