Videod

VIDEO | Vaata, milline hakkab välja nägema Maarjamäe elamuslik ajalookeskus! (1)

Õhtuleht.ee, 20. veebruar 2016 14:43
Maarjamäe lossis alanud ulatuslikud renoveerimistööd on esimene etapp elamusliku ajalookeskuse loomisel, mis on KUMU, Teletorni, Lennusadama ja ERMi kõrval üks tähtsamaid kultuuriinvesteeringuid Eestis.

Ehituse esimene etapp hõlmab 8,4 miljoni eurost investeeringut Maarjamäe suvemõisa täielikuks renoveerimiseks, pargiala arendamiseks ja filmimuuseumi rajamiseks, eesmärgiga luua Maarjamäele atraktiivne ajalookeskus tervele perele.

Ligi kaks aastat kestva ehituse käigus rajatakse lisaks renoveeritud lossihoonele pargiala piknikute pidamiseks koos ajalooteemalise minigolfiväljakuga, ehitatakse Eesti esimene Filmimuuseum ning luuakse lastele mänguväljak.

Valmivast Maarjamäe keskusest saab omamoodi kultuurilinnak, kus jätkub põnevat ja hariduslikku tegevust nii suurtele kui ka väikestele ning kus lisaks näitustele hakkavad regulaarselt toimuma haridus- ja koolitusprogrammid, kus on võimalik läbi viia seminare ja meelelahutusüritusi, korraldada ekskursioone, rentida ruume ja palju muud.

2018. aastal Eesti Vabariigi 100. juubelil avatakse renoveeritud lossis Eesti Ajaloomuuseumi suurnäitus “Minu vaba riik”. Siseminister Hanno Pevkur kinkis muuseumile tulevase näituse tarbeks selle esimese eksponaadi Eesti uue piiriposti. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee