Tartu raekoda. (Mari Luud)

Volikogu otsustas teha Tartu, Ülenurme, Luunja, Tähtvere, Nõo ja Haaslava vallale ettepaneku alustada läbirääkimisi ühe omavalitsusüksuse moodustamiseks.

Tartu volikogu on seisukohal, et linna ja kuue lähivalla ühinemine üheks omavalitsusüksuseks aitab vähendada valglinnastumisega kaasnevaid probleeme ning paremini ära kasutada omavalitsuste ressursse, mis omakorda loob eeldused kogu piirkonna kiiremaks arenguks.

Tartul kui Lõuna-Eesti keskusel on oluline roll Eesti regionaalse arengu tasakaalustaja ja Tallinnale konkurentsi pakkujana ning ühe suurema omavalitsusena on volikogu hinnangul seda eesmärki parem saavutada.

Ühinemisläbirääkimistel on kavas põhjalikult läbi arutada senised ja tulevased koostöövõimalused, täpsemad uuringud ning elanike arvamuse väljaselgitamine korraldatakse juba järgnevas menetluses. Linnavalitsusele anti volitus moodustada läbirääkimiste pidamiseks juhtrühm ja vajalikud töörühmad, kuhu kaasatakse ka linnavolikogu fraktsioonide ja saadikurühmade esindajad.

Vastavalt seadusele on ettepaneku saanud volikogudel kaks kuud aega vastata, kas nad nõustuvad läbirääkimisi alustama või keelduvad sellest.

Jaga artiklit

20 kommentaari

V
Vallast  /   20:00, 21. veebr 2016
Kas peale ühinemist muutub see monstrum kõik Tartu linnaks või linn vallaks? Kui on linn siis tahaks,et mu aia tagant läheb korralik tänav mitte põhjatu külatee,mida harivad mitu kuud aastas metsaveomasinad.Kas linn hakkab maal teid ehitama? Ei taha uskuda seni kuni pole näinud.
R
reku  /   12:43, 21. veebr 2016
Liidame kogu Eesti Tallinnaga. Saaks ühe normaalmõõtmetes linna ka Eestisse, ning õiguse metroo ehituseks.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis