Pilt on illustreerivFoto: Tiina Kõrtsini
Liis Vaksmann 20. veebruar 2016 11:39
Reedel hommikul ründas Tallinna Mustamäe metsatukas liputaja üht naisterahvast, püüdes teda seeliku alt katsuda ja endaga metsa kaasa lohistada. Õnneks suutis naine end mehe haardest vabaks rabeleda ja ära joosta.

Kella kaheksa ajal hommikul jalutas Lilian mööda Sütiste teed suunaga Tallinna Tehnikaülikooli poole. „Ülikooli ja Tehnikaülikooli bussipeatuse juures on väike metsatukk, mida igal hommikul tööle minnes läbin. Ka see hommik ei erinenud kuidagi teistest," räägib naine.

"Ühel hetkel kuulsin selja tagant kellegi jooksusamme. Mõtlesin veel, et eks keegi jookseb bussi peale. Hommikune aeg ja inimesed ikka kiirustavad, et tööle või kooli mitte hiljaks jääda.“ Seetõttu ei pööranud Lilian lähenevatele sammudele mitte mingisugust tähelepanu.

„Järsku aga haaras keegi tugevalt mu õlast kinni ja toppis oma sõrmed mul seljatagant seeliku alt sisse.“ Naine ei saanud esimese hooga aru mis toimub, kuniks heitis pilgu seljataha. „Mehel endal oli samal ajal riist püksist väljas ja vasakus käes. Kiimas pilk silmis kilamas,“ meenutab Lilian.

Seda nähes rabas ta mehe paremst õlast kinni, et too enda küljest lahti saada. „Sõimasin teda nii kuis jaksasin, kuid tema üritas mind samal ajal metsa poole sikutada.“

Mõned minutid rüselust ja naisel õnnestus mehe haardest end vabaks võidelda ja ära joosta. „Jooksin kõvasti appi karjudes bussipeatuse poole, kus helistasin kohe ka politseisse.“

Lilian heitis veel viimase pilgu seljataha ja nägi, kuidas teda rünnanud mees jooksuda mööda metsatukka Olerexi tankla poole ära jooksis.

Bussipeatuses pöördus Liliani poole üks keskealine naisterahvas, kes juhtus temaga toimunud sündmust pealt nägema. „Ta rääkis, et ka tema 21-aastane tütart on see meesterahvas tülitanud, ning tal on oma lapse pärast hirm kuna siin piirkonnas pidi tegutsema kaks sellist liputajat-ahistajat. Üks peaks olema vanem, teine noorem meesterahvas.“

Liliani hinnangul oli teda rünnanud mees 28-35 aastane mees. „Lühemat kasvu ja kõhna kehaehituse. Tumeda pea ning suuremat sorti ninaga. Seljas oli tal mustad värvi teksad ja jalanõud, pikemat sorti beež jope, mille kapuutsi ääres oli karvane krae, mis rünnaku ajal oli tal peas.“

Põhja prefektuuri pressiesindaja Helen Uldrich kinnitas, et ahistamise ohvriks langenud naine teavitas juhtunust ka politseid ning andis edasi mehe tundemärgid. Kuna naisel ei olnud võimalik jääda sündmuskohale lepiti kokku, et ta teeb ka täiendava süüteoavalduse esimesel võimalusel.

Samuti ütles Uldrich, et alates veebruari kuust on see juba kolmas teade politseile, kus liputaja on inimesi häirinud. "Hetkel aga ei saa kinnitada, kas tegemist on ühe ja sama inimesega või mitte."

Lääne-Harju jaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juhi Signe Sulbi sõnul on väga oluline sellistes rünnakutest esimesel võimaluse politseile teatada, et teisi häiriv ja võimalikku ohtu seadev inimene kinni pidada ja vastutusele võtta.
„Kuigi hetkel ei ole me kindlaks teinud võimaliku ahistaja isikut, on meil olemas tema kirjeldus, mis kindlasti aitab kaasa kahtlustatava tabamisele. Kannatanu tegutses väga õigesti, et helistas kohe politseisse, kirjeldas teda ahistanud meest ning tegi oma tervise ja turvalisuse kaitseks kõik, samas ennast ohtu seadmata. Ehk tegi kõva häält ja äratas sellega teiste möödujate tähelepanu,“ selgitas Sulbi.

Politsei palub kõigil, kes on seal piirkonnas sarnase ahistamise või rünnaku ohvriks langenud, sellest kindlasti politseile kohe teada anda.