Euroopa politseiameti Europol direktor Rob Wainwright.Foto: AFP / Scanpix
Aadu Hiietamm 20. veebruar 2016 06:00
Terrorioht Euroopas on kümne viimase aasta kõrgeim, hoiatas eile intervjuus ajalehele Neue Osnabrücker Zeitung Euroopa politseiameti Europol direktor Rob Wainwright.

Ta lisas, et Europoli hinnangul on Euroopasse tagasi pöördunud 3000–5000 Islamiriigi ridades kogemusi saanud võitlejat. Niisuguste võitlejate kasvav arv seab Euroopa Liidu liikmesriigid täiesti uute väljakutsete ette.

Valmis tuleb olla võimaluseks, et terrorirühmitus Islamiriik üritab kusagil Euroopas rünnata ning rünnakute eesmärk on tekitada võimalikult palju ohvreid tsiviilelanikkonna seas. Viimati esines Europoli direktor analoogse hoiatusega 25. jaanuaril Amsterdamis.

Samal teemal

Kommentaarid  (22)

Jats 21. veebruar 2016 13:36
Asi jääb mulle natuke arusaamatuks... Kas EL-i valispiiridel ka enam mingit kontrolli ei ole? Mingi vend läheb, saab ISISe väljaõppe , tuleb tagasi nagu õige mees, lastakse üle piiri ja keegi huvi ei tunne? Puhta pel.ik, igaüks käib sisse ja välja nagu heaks arvab...
21. veebruar 2016 14:56
nii just, su oma naaber võib käia isise kõrilõikajana end arendamas ja tuleb tagasi, et siin meid edasi tappa nagu uskumatuid koeri peabki. võimalik, et nad on kaitseliiduski, miks muidu odineid ei sallita, aga isise omi küll. ma olen ka näinud siin tulevaid tapatalguid, et olge aga sallivad... muna pole.
omad vitsad 21. veebruar 2016 10:13
Eks aitasime ise kaasa Husseini ja Gadafi tapmisega ja Afganistanis osalemisega regiooni ebastabiilsuse tekkele, nüüd peame kannatama kui üks vanamutt nurka hunniku teinud ja pask üle liidu laiali kandub.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS