Euroopa politseiameti Europol direktor Rob Wainwright. (AFP / Scanpix)

Terrorioht Euroopas on kümne viimase aasta kõrgeim, hoiatas eile intervjuus ajalehele Neue Osnabrücker Zeitung Euroopa politseiameti Europol direktor Rob Wainwright.

Ta lisas, et Europoli hinnangul on Euroopasse tagasi pöördunud 3000–5000 Islamiriigi ridades kogemusi saanud võitlejat. Niisuguste võitlejate kasvav arv seab Euroopa Liidu liikmesriigid täiesti uute väljakutsete ette.

Valmis tuleb olla võimaluseks, et terrorirühmitus Islamiriik üritab kusagil Euroopas rünnata ning rünnakute eesmärk on tekitada võimalikult palju ohvreid tsiviilelanikkonna seas. Viimati esines Europoli direktor analoogse hoiatusega 25. jaanuaril Amsterdamis.

Jaga artiklit

22 kommentaari

J
Jats  /   13:36, 21. veebr 2016
Asi jääb mulle natuke arusaamatuks... Kas EL-i valispiiridel ka enam mingit kontrolli ei ole? Mingi vend läheb, saab ISISe väljaõppe , tuleb tagasi nagu õige mees, lastakse üle piiri ja keegi huvi ei tunne? Puhta pel.ik, igaüks käib sisse ja välja nagu heaks arvab...
O
omad vitsad  /   10:13, 21. veebr 2016
Eks aitasime ise kaasa Husseini ja Gadafi tapmisega ja Afganistanis osalemisega regiooni ebastabiilsuse tekkele, nüüd peame kannatama kui üks vanamutt nurka hunniku teinud ja pask üle liidu laiali kandub.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis