Põgenikevoog Euroopasse kestab. (Reuters / Scanpix)

Kreekasse saabus tänavu 1. jaanuarist kuni 18. veebruarini meritsi 83 591 põgenikku, vahendas eile Rahvusvaheline Migratsiooniorganisatsioon (IOM).

Itaaliasse tulijaid oli samas ajavahemikus 7165. Kokku teeb see 90 756 inimest. Ohtliku merereisi ajal uppus 321 Kreekasse ja 90 Itaaliasse pürginud põgenikku.

IOM toob võrdluseks, et eelmisel aastal saabus kahe esimese kuuga Kreekasse ja Itaaliasse meritsi vaid 11 834 inimest ehk ligi kaheksa korda vähem kui tänavu seitsme nädalaga.

Euroopa Liit panustab põgenikevoolu vähendamisel jätkuvalt Türgile. Brüsselis Euroopa Liidu tippkohtumisel otsustati, et märtsi algul korraldatakse koos Türgiga eraldi tippkohtumine arutamaks ühist tegevusplaani. Euroopa Liit on pakkunud Türgile kolme miljardit eurot põgenike oma territooriumil majutamise eest.

Jaga artiklit

43 kommentaari

N
no  /   17:19, 21. veebr 2016
mis te arvate, et türgi teeb midagi, mis usuvendadele vastukarva. Tõmmatakse nahk üle kõrvu nii natolastel, merkeljunkeritel, venelastel jne. Meie inimõigussallijadsõbralikud lüüakse patta esimestena , sest kaitset pole neil ka oma rahvuskaaslastelt loota.
M
muuli ajas  /   14:03, 21. veebr 2016
sellist mula ommiku raadios nagui nüüd on kujunenud näidake ühte pagulast pole ühtegi kui mõttetu inimene

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis