Eesti uudised

Moskvas vahistati spionaažis süüdistatav Eesti ärimees (40)

Delfi Ärileht, 19. veebruar 2016 15:19
FSB ja endise KGB peahoone Moskvas.Foto: AFP / Scanpix
Eelmisel nädalal arreteeriti Moskvas spionaažis kahtlustatavana Eesti kodanik, ärimees Raivo Susi, kes on Eesti välisministeeriumi sõjalise kauba registreeritud vahendajate nimekirjas.

Advokaat Anatoli Tolpegin teatas täna Interfaxile, et "R. Susi peeti kinni Šeremetjevo lennujaama transiittsoonis neljapäeval, 11. veebruaril“ ning tehti talle ettepanek sõita Lubjankale. Järgmisel päeval võeti Susi Lefortovo kohtu otsusega kaheks kuuks vahi alla ning praeguseks on talle esitatud süüdistus spionaažis Venemaa kriminaalkoodeksi paragrahvi 276 järgi, teatas Tolpegin lisades, et süüdistamisega seotud sündmused leidsid aset aastatel 2004 kuni 2007.

Tolpegini sõnul ei ole Susi kategooriliselt nõus talle esitatud süüdistustega ja arvab, et temast sai Vene-Eesti suhete pantvang.

Samal teemal

Kaitsepolitsei pressiesindaja Harrys Puusepp ütles Delfile, et kapo on teadlik, et Eesti kodanik on Venemaal kinni peetud, ning välisministeerium osutab isikule konsulaarabi.

Artikkel on refereeritud Delfist.

Eesti Välisministeeriumi teatel ollakse Eesti kodaniku kinnipidamisest teadlik. Eesti Moskva saatkonna konsul on kodanikuga kohtunud. "Oleme olnud kontaktis Raivo Susi lähedaste ja advokaadiga," teatas välisministeeriumi avalike suhete osakonna meedianõunik Mariann Sudakov.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee