(Arno Saar)

Poliitikuid on ärevusse ajanud võimalus, et rahva hirm saada saabuvate pagulaste poolt masskabistatud, toob kaasa organiseerumise ja Odini sõdalaste patrullid linnatänavaile. Närvis poliitikud nõudsid kaitseväelt ja -liidult, et nad võtaksid midagi ette kaitseväelaste ja -liitlaste ühinemise vastu patrullijatega. Ohtlikku initsiatiivi tahetakse iga hinna eest nullida, tahtmata aru saada, et võideldakse võõrahirmu tagajärgede, mitte põhjustega.

Peale aktsiisi ka teemaks

Teemaksu kehtestamine veokitele Tallinna–Tartu maantee neljarealiseks ehitamiseks on märk, et ELi raha selleks enam ei jagu ja riigieelarves selleks ka raha enam pole, sest äsja tõusnud kütuseaktsiis kulub mitte maantee-, vaid eelarveaukude lappimiseks. 170 miljonit on küll reljeefne summa, kuid sellegi eest jõuaks teeehitusega vaid poolele teele. Brüsseli toel saime küll hiigelkalli Mäo liiklussõlme, kuid sinna viiv maantee on seni ununenud ehitada. 

Keskerakond vaatab itta

Keskerakond on pärast Edgar Savisaare parteijuhiks tagasivalimist venitanud selgete seisukohtade väljaütlemist Ühtse Venemaaga sõlmitud koostöölepingu lõpetamise osas. Nüüdseks on asjalood pigem vastupidi – koostöö lõpetamise asemel rääkis partei aseesimees Jaanus Karilaid, et lepingu saab panna Eesti kasuks tööle ning Priit Kutser peab Venemaad suisa Eesti Nokiaks. Eesti pääsemine sõltub seega Moskvast. Aga millest pääsemine?

Brüsseli tunnustus Minskile

Euroopa Liit tühistas üllatuslikult sanktsioonid Valgevene vastu, sest olukord riigis olla paranenud. Minsk tegi Brüsselil selja prügiseks, Lukašenka on taas salongikõlblik mitte seetõttu, et olukord Valgevenes kuidagi muutunud oleks, vaid et Putiniga võrreldes pole ta naaberriike ohustama hakanud. Kuna läänel ütlesid esimesena närvid üles, siis on see signaal sellest, et püsivus viib sihile ning et lääne sanktsioonid on sisuliselt läbi kukkunud. Nüüd jääb ka Putinil vaid oodata, millal tema vastased sanktsioonid tühistatakse.

Maksuameti kehv jõudlus

Nagu traditsiooniks saanud, ei pidanud maksuamet deklaratsioonide esitamise survele vastu ja peenhäälestamata süsteem kukkus kokku. Nagu alati, leidis maksuamet põhjendused, miks nii läks ega pidanud tulutult tulu deklareerida soovinute ajakulu vabanduse väärilisekski. See, et rahvas tahab makse maksta ja jookseb tulude deklareerimisele tormi, on ju ometi tunnustust väärt.

Jaga artiklit

22 kommentaari

Ä
Ätt  /   16:17, 21. veebr 2016
Mina näiteks ei karda neid sugugi. Las kardavad need, kes rahvast näkku N....VAD.
V
veteran  /   11:32, 21. veebr 2016
Jõudu ja julgust sellele maffiabandele vastuhakkamiseks, minupoolne moraalne tugi igal ajal ja ka padruneid peaks piisavalt olema. Pole parata- rahva kannatus on katkemas.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis