On maitse asi, kas pidada poliitikaväljaande Politico edetabelit, mis peab Eesti valitsusjuhti ELi väikseima mõjuvõimuga otsustajate hulka kuuluvaks, asjade tegelikku seisu kajastavaks või väikeriike tahtlikult halvustavaks. Viimasel seisukohal on eksvolinikuna Brüsseli siseelu kahtlemata hästi tundev Siim Kallas, kelle hinnangul on säärane edetabel solvav. Täit üksmeelt pole ka Eesti eurosaadikute seas, kes pigem nõustuvad, et väikeriigil ongi raskem silma paista. Kuigi samas on meil ka vastupidine näide – Lennart Meri –, keda siiski kuulati, olgugi et Eesti oli tollal mõõtmatult vaesem, võrreldes praegusega.

Nii tulebki praegu nentida, et raske on silma paista, kui sul pole oma sõnumit, liiati kui oled ise valinud taustalaulja rolli, et olla koos enamusega ühiskooris. Kuid ka sel juhul saab poliitikas võtmetegelaseks kujuneda, nagu näitab Luksemburgist pärit Jean-Claude Junckeri tõus Euroopa Komisjoni presidendiks.

Brüsselis taustalaulja rolli valimine tähendab aga peaminister Taavi Rõivasele sisepoliitilisi komplikatsioone. Sest Eestis hakkab silma just see, et Rõivas Brüsselis silma ei paista (kui jätta kõrvale eralennukitega seonduv). Tulemuseks on süvenev arusaam, et Eesti ei kaitse seal meie huvisid ning Brüsselis käiakse vaid instruktsioone saamas, nagu nõukaajal sõelusid funktsionäärid Moskva vahet. Selle arusaama üheks väljenduseks on ka Odini sõdalaste patrulliinitsiatiiv, mille vastu poliitikud mobiliseerivad praegu kaitsestruktuure.  

On ka võimalus – kasutades jällegi nõukaajal omandatud oskusi – lüüa Brüsselit tema enda bürokraatiarelvaga ning põhjendada põgenike vastuvõtuga venimist põgenike dokumentide ja taustakontrolli puudumisega nagu siseminister Pevkur äsja ELi rändevolinikule serveeris. Ka nii on võimalik rehepapilikult laveerides Eesti asja ajada – ametlikult küll kõigega nõus olles, kuid tehnilistesse küsimustesse takerdudes vältida sisepoliitiliselt ebasobivate lahenduste elluviimist.

Jaga artiklit

11 kommentaari

E
eit  /   15:45, 25. veebr 2016
rõivas käib lipsu , soki ja alukate värvi ka eralennukiga kinnitamas . ütleks , madalalt lendab . reaalkooli rahvas teda ka teravaks pliiatsiks ei pea . see, et savisaarele kott pähe veeti , ei tähenda tallinna kättesaamist oma eelarvega . uskuge , seda me saame teha küll , et valime keskerakonna ka siis , kui ei taha . saagu või sitem , aga riigi eelarvet lappima ei hakka ... kas rõivatükk kujutab ette , mida tema siis peale hakkab , kui pangalaenu enam maksta ei jõua . küll ma ikka jahvatan .
K
khm  /   07:52, 25. veebr 2016
Vabamüürlasest Juncer tuli võimule mitte poliitiliste teenete eest oma rahvale ja riigile ja väga teravalt on praegu teemaks, kes see mees selline on ja kelle käske täidab samal ajal EL kõrgel poritsioonil olles. Tema allkiri on ühtse islamiusu kehtestamise lepingul koos ilmselgelt laste vastu suunatud seksuaalvägivalla korraldamisega läbi islamile kohase perekonnaõoetuse, tüdrukute füüsiline ahistamine koolides koos ajakavade ja täpsete juhistega. Öelda, et on tegu mehega eikusagilt on väga eksitav. Tegu on väga ohtliku ja väga salakaala isikuga, kes võimule on upitatud nii õõvastavaid tegevusi juhtima nagu seda on reaalne genotsiid euroopa rahvaste kallal. Geneeetilise info ründamine tütarlastel kandub edasi kõigile tema järglastele, informatsiooniline kahju geenidele tehakse teile arusaamatul moel ja tulemuseks on veel kiiremini viljatusest ja kurnatusest hääbuv rahvas. See on tehnoloogia, millega valge rass vaikselt hävitatakse. Te ju vihkate juba lapsi, ka see sallimatus laste vastu on programm, teid on õpetetud mitte sigima "kui raha ei jätku," lisaks koorib riik rahvalt viimase käest, et te ei saaks ressursse laste kasvatamisesks, seda kõike muidugi perede toetamise loosungite all, aga tehakse hoopis vastupidist hoopis rohkemate meetmetega, nii, et selliste tegevuste sisu enamusele arusaamatuks jääks. Selles seisnebki igasugu salaorganiseerunute ohtlikkus nii meie rahvale kui ka meie naaberrahvastele, kelle peal samu tehnoloogiaid kasutatakse. Kui teie ei usu, et sellised tehnoloogiad on olemas siis see ei takista neil tehnoloogiatel reaalselt töötamast ja ärge petke rahvast juttudega, et Juncker on lihtsalt tubli poliitik, ta on äärmiselt ohtlik poliitik kõigile euroopa rahvastele.

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis