Galeriid

Oluliselt täiendatud kell 16.10!

GALERII | Gümnasistid laulsid Ieva Ilvesele Taukari hittlugu ja kuulasid tema antud põnevat koolitundi! (92)

Geidi Raud, 19. veebruar 2016, 13:23
Foto: Tiina Kõrtsini
"Istuge ettepoole, poisid! Tagumised read jätke tühjaks,“ juhatab Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õppealajuhataja Tiia Mikson, suunates IT- ja kübersuuna gümnasiste aulasse.

Sinna siseneb kümne minuti pärast "Tagasi kooli!" nädala raames tähtis külaline – Läti kaitseministeeriumi küberjulgeolekupoliitika koordineerimissektsiooni juht Ieva Ilves. Koolidirektor Aimar Arula tunnistab, et õppis president Toomas Hendrik Ilvese abikaasa keerulise ametinimetuse tema tutvustamiseks pähe.

Samal teemal

Kell 13 peatubki gümnaasiumi ukse ees auto, kust astub välja presidendiproua – sülearvuti ja kuldne iPhone käes. Teda saadavad presidendi kantselei suhtekorraldajad. Kooliuksel võtavad Ieva Ilvese vastu direktor ja õppealajuhataja, kes end tutvustades temaga kätlevad.

Enne küberkaitseteemalise koolitunni algust tervitavad Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilased Ieva Ilvest kahe lauluga. Üheks lauluks on cover Taukari hittloost "Segased lood“. Ka direktor Arula ütleb tervitussõnad.

Ieva alustab koolitundi eestikeelse lausega, öeldes, et tal on küll käsil eesti keele õpingud, kuid praegu suudab ta end siiski inglise keeles paremini väljendada ja vabandab sellepärast. Juba direktor Aimar Arula eesti keeles öeldud avasõnade ajal noogutas Ieva Ilves mitmel korral ning paistis igati hästi mõistvat, mida ta rääkis.

Ieva räägib aulas peetavas erilises koolitunnis teda tähelepanelikult haudvaikuses kuulavatele õpilastele, et internetiga pole nii nagu seda ütleb patupealinna kuulus tunnuslause "what happens in Vegas, stays in Vegas.“ Ta rõhutab, et see, mis kord interneti satub, jääb sinna igaveseks.

Ieva Ilves ütleb muuhulgas ka, et maailmas on head IT-eksperdid väga nõutud. Seepeale vaatavad kaks aulas istuvat noormeest teineteisele sellise pilguga otsa nagu nad teaks kindlalt, et neid ootab tulevikus just see amet.

Ieva räägib kokku umbes pool tundi. Pärast seda käsib direktor õpilastel küsimusi küsida. Kõige aktiivsem küsija on teises reas istuv noormees, kellel Ievale lausa kolm küsimust. Näiteks päris ta Ieva Ilveselt Eesti ja Läti küberkaitsealase koostöö kohta.

Noormees ütles hiljem Õhtulehele, et Ieva andis tema küsimustele ammendavad vastused ja jättis endast hea mulje.

Kui koolitund läbi saab, ulatatakse Ieva Ilvesele tänutäheks lillekimp. Teiste hulgas tema, koolijuhid ja kaitseliidu küberkaitse üksuse pealik Andrus Padar suunduvad klassiruumi küberkaitse koostöö koosolekule.

Kui Ieva Ilves on majast lahkunud ja enamus õpilasigi ära reede õhtule läinud, küsib üks koolitöötaja tühjas koridoris teiselt: "Noh, kuidas Ievuška oli kah?“ Too vastab, et ega ta eriti näinudki – päev sai nii kiiresti mööda.

Eriline kool

Küberkaitse tõi Põltsamaa Ühisgümnaasium tunniplaani sügisest ja on täna Baltimaade ainus gümnaasium, kus sellist õppeainet omandada saab.

Koolidirektori sõnul on tegemist ka üsna kuluka ettevõtmisega, sest teooria viiakse kohe praktikasse.

On vaja arvuteid, mida lahti võtta ja kokku panna ning näiteks praegu ehitavad õpilased juba droone. Ka reedel pärast Ieva loengut suundusid õpilased õppetundi droone ehitama.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee