Foto: LAURA OKS
Toimetas Jane Saluorg 19. veebruar 2016 11:37
Politsei- ja Piirivalveamet kontrollis esmaspäevast kolmapäevani Ida-ja Lääne Virumaa teedel liikunud raskeveokeid ja ühissõidukeid. Koos operatsiooni kaasatud Läti kolleegidega avastati kokku 96 rikkumist.

Kolme päeva jooksul vaadati üle rohkem kui 200 sõidukit. Kontolli eesmärkideks oli vaadata üle busside ja veoautode tehniline seisukord ja kontollida, kas juhid peavad kinni töö- ja puhkeajast.

Põhja prefektuuri liiklusjärelvalvekeskuse juhi Hannes Kullamäe sõnul teeb avanenud vaatepilt murelikuks – sisuliselt esines probleeme iga teise kontrollitud sõiduki või selle juhiga.

"Kontrollimisel selgus, et märkimisväärne osa sõidukitest ei vasta tehnonõutele. Kokku saatsime erakorralisele ülevaatusele 27 raskeveokit, neli ühissõidukit, kolm sõiduautot ja ühe traktori," märkis Kullamäe.

Üle vaadati ka 24 ühissõidukit, millest 17 olid taksod. Nende kontrollimisel ei avastatud turvavarustuse mittekasutamise juhtumeid, kuid neli juhti ei pidanud kinni töö- ja puhkeaja nõuetest. Tähelepanu pöörati ka reisijatele, kelle puhul kontolliti turvavööde kasutamist. "Politseinike sõnul kasutasid enamus reisijatest turvavööd ning suur osa neist teadis, et turvavöö kinnitamine on kohustuslik," ütles Kullamäe.

Operatsiooni oli kaasatud seitse Läti politseinikku. "Meie soov on, et Baltimaades oleks sõidukite kontrollimise protseduur ühetaoline ja ühtlustatud. Ida- ja Lääne-Virumaal läbi viidud reid andis Eesti ja Läti politseinikel võimaluse lihvida omavahelist koostööd ning jagada kogemusi, kuidas sõidukeid efektiivsemalt kontrollida," kirjeldas Kullamäe kahe riigi korrakaitsjate ühisoperatsiooni vajalikkust.

Samal teemal

Kommentaarid  (17)

Autoveoaeadus on 20. veebruar 2016 12:42
muutmisel aga keegi ei taha sisse kirjutada kaubasaatja vastutust mis parandaks koheselt olukorda.
veokijuht 19. veebruar 2016 19:17
Kutsun üles neidsamu kontrollijaid vahetama näiteks pooleks aastaks kohad. Nii et veokijuhid kontrolliksid kontrollijaid. Meie veokijuhid saaksime oma tööga hakkama aga kontrollijad saaksid tööandjatelt ehk veofirma omanikelt ruttu "kinga"
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS