Eesti uudised

Keskkonnaminister: rehvihunnik olgu hommikuks kadunud (14)

Õhtuleht.ee, 18. veebruar 2016 21:34
Foto: Alar Truu
Täna hommikul korraldas MTÜ Eesti Rehviliit Tallinna kesklinnas keskkonnaministeeriumi akna all asuvas parklas aktsiooni, mille eesmärk oli juhtida tähelepanu rehvide taaskasutussüsteemi puudujääkidele.

Rehviliidu tegevjuhi Kaur Kuurme sõnul on kasutatud rehvide taaskasutussüsteem jõudnud krahhi äärele, sest Eestisse tuuakse piiramatul hulgal rehve, mille eest paljud rehvifirmad taaskasutustasu ei maksa.

"Tavaline autoomanik isegi ei tea, kas ostetud rehvidelt on rehvifirma taaskasutustasu maksnud või mitte. Seega võib ka ennast keskkonnateadlikuks pidav tarbija toetada ettevõtteid, mis müüvad maksupettusega konkurentsieelise saavaid rehve," selgitas Kuurme.

Samal teemal

Kuna MTÜ Eesti Rehviliit tähelepanujuhtimisi pole riik aastaid kuulda võtnud ning ka ettevalmistamisel olevasse jäätmeseaduse muudatustesse Rehviliidu parandusettepanekuid vastu ei võetud, otsustas Rehviliit tuua probleemi sõna otseses mõttes Keskkonnaministeeriumi hoovile.

Keskkonnaminister Marko Pomerants teatas täna aga, et kui rehvihunnik pole hommikuks kadunud, annab ta asjale ametliku käigu.

"Protestiaktsioone võib teha. Olen pausi välja pidanud! Homme hommikul tööle tulles on Keskkonnaministeeriumi ees olevas parklas olev rehvihunnik tooja poolt viidud sinna, kust ta pärineb, või on alustatud KKI poolt menetlust jäätmeseaduse rikkumise osas. Menetlemine peaks olema lihtne ja ladus. Meedia on asjaosaliste pilte täis. Olen rääkinud ,nagu armastab öelda Riigikogu keskkonnakomisjoni liige hr. Rein Ratas," teatas Pomerants Facebookis.

 

Protestiaktsioone võib teha. Olen pausi välja pidanud! Homme hommikul tööle tulles on Keskkonnaministeeriumi ees olevas...

Posted by Marko Pomerants on 18. veebruar 2016. a.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee