Kaitseliidu ülem brigaadikindral Meelis Kiili. Foto: Jaanus Lensment/Postimees
Õhtuleht.ee 18. veebruar 2016 19:53
Kaitseliidu juhi Meelis Kiili sõnul peaksid võimud analüüsima, miks selline liikumine nagu Odini sõdurid tekkisid, kuna see on märk ühiskondlikust turbulentsist, mis võib endaga kaasa tuua ka teisi äärmuslikke liikumisi. Samuti märkis brigaadikindral Kiili, et tema soovitab kõigil kaitseliitlastel Odini sõduritest pigem eemale hoida.

"Me peaksime vaatama, mis on sellise nähtuse põhjused ja kui me nende põhjusteni ei jõua, siis täna on Odini sõdalased aga homme on Taara taplejad võid Thori armee," vahendas Kiili "Ringvaates" öeldut ERR uudisteportaal.

"Rahvas ei pruugi olla piisavalt informeeritud ning teadmatusest põhjustatud hirmu õhutavad ka kaadrid lähiriikidest," märkis brigaadikindral. "Kindel on see, et selline turbulents ühiskonnas on kellegi jaoks kasulik ja hetkel on see kasulik Putini režiimile," leidis Kiili.

Samuti rõhutas Kiili, et Eesti ei vaja Odini sõdureid, kuna meil on väga head julgeolekuinstitutsioonid, meil on väga adekvaatne politsei, meil on väga tugev kaitseliit ning tänapäeva tasemele vastav kaitsevägi.